O ještě úplně čerstvý zážitek z nedávného mysliveckého plesu se s námi v prvním tematickém příspěvku podělí čtenářka Florencie. Dozvíte se tak, proč a u čeho jim s manželem pořád nevycházely takty.

Hezký den.
K dnešnímu tématu mám jeden čerstvý zážitek z předešlého víkendu.

Chodíme s partnerem každoročně pouze na jeden ples. A to ples myslivecký, který se koná v nedaleké vísce. Sjíždí se na něj celé širé okolí, protože je prostě nejlepší. Myslím, že lidi na něj láká i tombola plná pochutin z místní pekárny a zvěřiny, především bažantů. My se tam těšíme proto, že se tam sejdeme vždy celá parta, dětní, nedětní, samorosti i jedinci osamělí. A tančíme jak o život. Hudba hraje napůl klasická dechovka a napůl taneční pop. Rádi si zatancujeme i polku a valčík. Je to snad jediná možnost z akcí, které navštěvujeme. Sice nejsme nijak extra dobří tanečníci, ale snaha se snad cení. Já v tanečních ani nebyla a partner, ten už dávno kromě již zmíněných tanečků všechno zapomněl.

A teď už k tomu zážitku. Začali hrát polku, tak jsme se vydali na parket, že si hodíme křápem. Roztančili jsme se asi na počtvrté odříkání taktů a pak už to šlo. Takže polku jsme s počátečními obtížemi zvládli. Následující písnička je vždy o něco klidnější valčík, tak jsme se jali tančit valčík. Akorát nám pořád nevycházely takty, tak jsme tam hopsali jak trdla. I lidi už na nás začali koukat s přiblbými úsměvy.
Při odříkání taktů asi na desátý pokus jsme to vzdali a šli si sednout. Samozřejmě jsme se smáli, jaký jsme paka, že jsme za poslední rok zapomněli i ten valčík. Když jsme však u stolu řekli, že je ten valčík nějakej divnej, celý osazenstvo stolu lehlo smíchy. Oni totiž hráli tango!!! :-D

 Do konce plesu jsme se tím pak všichni bavili a tancovali výhradně a jen valčík. :)

 Florencie

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

______________________

Tak to je povedený zážitek. :))
A jinak - myslivecké plesy patří tradičně k těm nejlepším.
Děkuji, že jste napsala a nezapomeňte - máte na to ještě téměř celý rok, abyste se naučili i to tango :)
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: 11. ledna 2013: Plesy a plesání

 • Máte ráda plesy a chodíte na ně?
 • Vyhrála jste někdy něco v tombole?
 • Byla jste i na nějakém plese, který byl v duchu třeba Plesu v pražské Státní opeře?
 • Kolik byste byla ochotna nejvíc zaplatit za vstupenku?
 • Na jakém plese jste byla naposledy
  nebo naopak, na jaký se chystáte?
 • Který společenský tanec je vám nejbližší?
 • Chodila jste do tanečních?
 • Vzpomeňte na své taneční začátky.
 • Napište nějakou humornou historku z tanečního bálu :)

Záchytných bodů je dost
Příspěvky k dnešnímu tématu
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek, hodící se k chystání na ples. Lak na vlasy, tužidlo na vlasy a sadu očních stínů kosmetiky AVON.

d

 

Reklama