Flirt je nezávaznou konverzací s milostným nebo erotickým podtextem. Může mít s ohledem na situaci formu zábavnou, ale i divoce vzrušující. Mrkání, důvěrné dotyky, úsměvy, posílání zpráv... to vše k flirtování patří. Ovšem každý z nás má jinak nastavené hranice a také různá očekávání.

Ženy prý mají, co se týče flirtu, ve srovnání s muži větší zájem o nezávaznou konverzaci. U té pro třetinu žen flirt končí, další třetina je ochotna pokračovat k peprnějším výrazům, fyzickým projevům jako je líbání a dotyky. Dojde-li ovšem k sexu, je „doflirtováno“ pro téměř dvacet procent mužů. Sex na jednu noc, jak vyplývá z průzkumu výrobce deodorantů Axe, je jedním z důvodů, proč muži flirtují.

Ti se při flirtování nejvíc zaměřují na postavu, vlasy, oči a poprsí. Ženám se podlamují kolena hlavně z mužských pohledů, imunní nejsou ani na ztepilou postavu a důležitá je pro ně i vůně.

flirt

Slovo flirt pochází z anglického „to flirt“. Původ však má starofrancouzkém „Conter fleurette“, což odpovídá našemu „Má mě rád…?“ kdy se postupně trhají okvětní lístky.

Při této otázce se zákonitě vloudí i myšlenka - je možné, aby flirt přerostl v dlouhodobý vztah?

Fyzický flirt se velmi rychle změní ve fyzickou intimitu a může skončit tak rychle, jako nezávazná romance na jednu noc.

Naopak zdvořilé flirtování se snaží získat pozornost protějšku projevováním respektu a úcty. Takový flirt se většinou promění v dlouhodobý vztah, založený na přátelství a důvěře.

 

Marilyn Monroe flirtuje s Cary Grantem ve filmu Monkey Business

Reklama