fla.jpg
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Berani jsou přímí – v životě i v lásce. Na nic si nehrají a mají-li o někoho zájem, dotyčný to pozná. Flirt mají v krvi díky své extrovertní povaze. Neznamená to ale, že by Berani patřili k těm, kteří přijdou a vezmou si, co chtějí. Ve své přímosti mají vždy i kus jemné rafinovanosti. Nevynechají žádnou příležitost letmo se vás dotknout, mimochodem vás vzít kolem ramen, jsou pozorní a všímaví. Pochválí vám nový účes nebo instagramový post, dávají zkrátka najevo, že se o vás zajímají. Navodí příjemně napjatou atmosféru a své pocity zvlášť neskrývají. Na druhé straně rychle pochopí, pokud vy jejich náklonnost nesdílíte. V tomto směru nehodlají riskovat a zaznamenají-li impulzy, že jste vůči nim chladní, rychle a nenápadně se stáhnou. Odmítnutí je pro ně noční můrou a ránou pro jejich ego.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Býci patří k nejvybíravějším znamením zvěrokruhu, což platí i v partnerství. Zároveň jsou ale plaší a rozhodně nejdou na věc způsobem jako předchozí Beran. Jejich zájem nepoznáte hned; Býk k vám bude hovořit zpočátku jen prostřednictvím očí. Letmé pohledy, jako by však v místnosti hledali někoho jiného, jsou pro ně typické. Platí za introverty, kteří sice přesně vědí, co a koho chtějí, ale mají dostatek času i ostychu, aby na svém plánu pracovali pomalu. Býci nicméně dokážou být roztomile rozpačití se snahou vás odzbrojujícím způsobem rozesmát. Mají osobní kouzlo a vyzařuje z nich jistá dávka erotického napětí, protože jejich planetou je Venuše. Mívají tedy ono „cosi“, co vás po setkání s Býkem nenechá v klidu. I to je důvod, proč zrozencům v tomto znamení často jejich pozvolné a nenápadné flirtování vychází.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Blíženci mají flirtování v krvi. Patří k vůbec nejkomunikativnějším znamením zvěrokruhu a jejich náklonnost poznáte okamžitě. Budou vás doprovázet dlouhými pohledy a nevynechají žádnou příležitost dotknout se vás i fyzicky. Řeč jejich těla je jasná, budou se k vám naklánět a během (i) skupinové konverzace se obracet téměř výhradně na vás. Svou „kořist“ si nicméně Blíženci dobře vybírají, a než se rozhodnou vzít svůj flirt vážně, trošku si vás proklepnou. Existuje řada možností, jak si o vás zjistit, co je zajímá; navíc právě Blíženci jsou těmi, kteří mají rádi klepy a cíleně je vyhledávají. Platí ale za jedno z nejzábavnějších znamení, kterému je snadné podlehnout. Pokud se ovšem do vztahu s Blížencem pustíte, mějte na paměti, že jde obvykle také o velké záletníky.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Raci mohou klamat tělem. V obecném měřítku jde o citlivé bytosti, pro které je vyjádření emocí a náklonnosti naprosto přirozená věc. Jinými slovy – Rak vás bez problémů obejme i políbí na tvář, přitiskne se k vám jako nejlepší přítel, ale i člověk, co se s vámi pokouší navázat hlubší vztah. Nikdy ovšem nepřekročí hranici korektnosti, proto do posledního okamžiku nebudete tušit, co se v něm doopravdy odehrává. Sledujte ale výraz jeho tváře, resp. očí. Rak úspěšně komunikuje prostřednictvím pohledů. Ty budou následně o mnoho výmluvnější, než osobně-neosobní obejmutí či zdvořilostní polibek. Pozor však na račí přecitlivělost a sklon podléhat emocím. Nezahrávejte si s ním jenom tak; pokud to s Rakem nemyslíte vážně, rozhodně mu to dejte najevo, abyste zbytečně neživili jeho marné naděje.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Lvi patří k mimořádným svůdníkům. Pokud se jim někdo zalíbí, udělají maximum pro to, aby si jich dotyčná osoba všimla. Bývají hlasití, veselí, vtipní a štědří. Neváhají pozvat vás na skleničku nebo zakoupit květinu u prodejce, který jde právě okolo. Se svou extrovertní povahou a vysokým charismatem si zkrátka dokážou kdekoho podmanit. Lev platí za krále večírků a člověka, který umí rozproudit zábavu. Zaměří-li na vás svoji pozornost, neujde to nikomu. Svůdník Lev vynaloží veškeré úsilí k tomu, aby se blýskl. Bude se před vámi předvádět a ukazovat v tom nejlepším světle, nebude ale působit trapně nebo vlezle. Zůstane věrný své vznešené povaze a přirozené eleganci. Ucítí-li adekvátní odezvu, trochu se ztiší. Namísto hlasitého smíchu a veselého vyprávění vám bude šeptat do ucha milá slůvka a postupně se zaměří na stále vyšší intimitu.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Zrozenci v tomto znamení mohou pěkně překvapit. Na první pohled akurátní Panny, pro které je typické mimořádné puntičkářství a maximální smysl pro detail, bývají v souvislosti s flirtováním paradoxně velmi uvolněné. Jejich zájem poznáte bez nejmenších pochybností. Jejich chování vůči vám bude evidentní a otevřenost mnohdy zarážející. Panny v případě, že si vás vyhlédnou, vás klidně jako první pozvou na rande – v tomto směru nechávají konvence stranou. Řeč těla je pro ně zásadní, a aniž by si to obvykle uvědomovaly, dávají jasně najevo, že o vás stojí. Rády se dotýkají, bezprostředně vás chytnou za ruku nebo kolem pasu; jsou zkrátka kontaktní a – jako do spousty záležitostí ve svém životě – i do flirtování a usilování o vztah jdou naplno. Jejich partner/ka se vedle nich cítí hezky a důležitě, protože Panny mívají tendence postarat se a zajistit vám co největší pohodlí.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Váhy – jako ve všem v životě – i ve flirtování a usilování o vaši pozornost hledají rovnováhu. Občas mohou působit trochu jako slon v porcelánu, ale v konečném důsledku to bývá roztomilé. Pokud je zaujmete a ony se zamilují, snadno ztratí hlavu a chovají se poněkud… nestandardně. Romantická gesta, patos a sklon k extrémům – to jsou zamilované Váhy. Také řeč těla bude zrcadlit emoční bouři uvnitř; přehnaná gesty, hra s vlasy, letmé olíznutí rtů, naklánění se k vám během konverzace… Váhy se v takových situacích zkrátka potřebují naučit chodit, a každá další zkušenost je jim v tomto směru přínosná. Na druhé straně se učí rychle a jako vzdušné znamení také zavčasu pochopí, není-li jejich náklonnost opětována. To se pak stáhnou a budou dělat, že vůbec o nic nešlo.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Štíři jsou mistři, pokud jde o flirt a erotické hrátky. Sexualitou jsou doslova prostoupeni; jde o jejich přirozenost a nedílnou součást. Štíra přitahují podobně laděné protějšky, kolem kterých se vznáší závoj lehkého tajemna a možnost odhalit skrývané – nejenom ve fyzickém smyslu. Na druhého se Štír dokáže skvěle naladit, bývá empatický a přesně ví, jak si vás získat. Jeho síla není ani tak ve slovech (ačkoli i ta hrají důležitou roli), ale v pohybech, gestech, pohledech a dotecích. Nevynechají žádnou příležitost k tomu, aby si na vás sáhli. Letmo pohladí hřbet vaší ruky, prstem se dotknou krknu, upraví vám neposlušný pramen vlasů a budou si s vámi tímto způsobem nenápadně pohrávat. Dokážou se i dokonale zatvářit; tak, aby ve vás probudili erotické napětí a zároveň lehkou nejistotu. Jde zkrátka o zkušené lovce, kteří svou kořist obvykle taky uloví.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Pro Střelce je mimo jiné typický také pohyb. Proto i jejich řeč těla bývá výrazná a jasně vypovídající. Klidně vám zatančí, udělají stojku nebo kotrmelec, jen abyste si jich všimli. Nebývají stydliví a pokud jim o něco jde, řeknou to na rovinu. Okliky nejsou jejich styl a chození kolem horké kaše vnímají jako zbytečnou ztrátu času. Pokud si vás Střelec vyhlídne, zaplaví vás vlnou zájmu. Bude se snažit vás bavit, vyprávět lechtivé vtipy i ve chvíli, kdy to není úplně vhodné. Komplimenty Střelci taky nešetří, až se někdy může zdát, že to přehánějí. Jde nicméně o ohnivé znamení, které (podobně jako Beran) jde do všeho naplno a neohlíží se na (ne)vhodnost a konvence. V případě, kdy ale zjistí, že byla jeho „investice“ zbytečná, rychle otočí a už o něm neuslyšíte.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Kozorozi se zpočátku drží spíše zpátky. Nebývají „hr“, preferují klidnější a spíše nenápadnou cestu k cíli. Na někoho mohou působit až rezervovaně, zdání ale mnohdy klame. S tím, kdo ho zaujme, stráví Kozoroh spoustu času, kdy bude s přirozenou lehkostí komunikovat a sledovat reakce. Ve společnosti více lidí se obvykle příliš osobně projevovat nebude; zůstane-li však s vámi sám, roztaje a překvapí nečekanou smyslností. Rád hledí do očí a sleduje vaši tvář. Neunikne mu žádná z reakcí. Tělem dává Kozoroh svou náklonnost najevo velmi decentním, o to víc sexy způsobem. Rozhodně se nebude vnucovat a očividně snažit; má rád, když věci volně plynou a vyvíjejí se přirozeně – samozřejmě v souladu s jeho záměrem. Zkrátka jinak často zkostnatělý Kozoroh bývá ve flirtování mnohdy až překvapivě úspěšní díky smyslné jemnosti, kterou od něj obvykle vůbec nečekáte.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Vodnáři – podobně jako jejich vzdušní kolegové Blíženci – mají flirt v krvi. Vynikají v komunikaci, proto nemívají problém s prvním kontaktem a oslovením. Jejich otevřenost bývá odzbrojující, volba témat také. Často jde o velké pacifisty řešící globální problémy, takže i během flirtování můžete narazit na podobná témata. Rozhodně vás nebudou nudit lacinými triky a trapnými vtipy. Nezřídka se ale stává, že u komunikace taky jen zůstane, protože Vodnář obvykle nemívá hned jasný záměr, nebalí prvoplánově. Je zvědavý i zvídavý, každá konverzace je pro něj malým dobrodružstvím, kdy se předem neví, jak to dopadne. Pokud najdete společnou řeč, budete se dobře bavit o obyčejně neobyčejných věcech, zkusí se Vodnář s vámi posunout dál. V každém případě ale nepatří k těm, kteří mají v úmyslu vyspat se s vámi stůj co stůj.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Ryby obvykle bývají romantické a jemné. Nehrnou se hned do velkých akcí, raději si vychutnávají napjaté očekávání a nezřídka jej i záměrně ještě oddalují. Milují hluboké pohledy do očí a velká gesta, potřebují se s vámi ale také umět pořádně zasmát. Bývají elegantní a rafinované, i flirtem proplouvají jemně a lehce, nenápadně. Přitom přesně vědí, kam chtějí doplout. Dostanou vás svým úsměvem, který prolomí ledy a vy získáte pocit naprosté jedinečnosti. Na Ryby ale nikdy netlačte. Pokud samy vyloženě nechtějí, je třeba přizpůsobit se jejich tempu. Navíc mějte vždy na paměti, že jde o plaché bytosti, které často berou už jen nezávazný flirt příliš vážně. Po první společné noci mohou mít tendence zavalit vás péčí a zvát k rodičům na oběd.

Čtěte také:

Zdroje: timesofindia.indiatimes.comcosmopolitan.com