Pro některé okouzlující společníci, pro druhé bezohlední sobci. Kokety a donchuáni. Zatímco mnozí jejich chování přisuzují domýšlivosti, oni sami tvrdí, že si zkrátka neumí pomoci.

flirt

Svádění je pro ně posedlost a věřte, nevěřte, velké procento z nich jen zřídka se svou „obětí“ překročí práh ložnice. Závisláci na koketérii jsou ochotni vynaložit veškerý šarm a obrovské množství času i energie, aby vás svedli, ale... Sotva stačíte roztát, jsou pryč!
Laškování s atraktivní kolegyní z práce, vnadnou sousedkou odvedle, hluboký výstřih nebo svůdný pohled na šéfa zpod dlouhých řas asi není nic, čeho by se většina z nás nedopustila. Co když se z toho ale stává posedlost?

Pětadvacetiletý Hari z Alžíru žijící v Praze. Své manželství považuje za šťastné. Mimomanželský sex je pro něj navíc nepřijatelný z náboženských důvodů. Svádění mu prý pomáhá udržet si sebevědomí. Také on ale v poslední chvíli cukne. „Dávám ženám naději,“ tvrdí. Tento způsob hry mu poskytuje potřebný adrenalin. Obzvláště pak, když jde o extrémně nepřístupnou ženu. Jakmile Hari cítí, že mu dotyčná podléhá, dá se na ústup. Podle psychologů jde o takzvané liché samce. Jsou to muži, které uspokojí samotný fakt, že se do nich žena zamiluje. Velký význam se také přisuzuje genům. Ne nadarmo se proto o některých mužích říká, že „jsou holkaři po tátovi“. Lichým samcům ovšem o sex nejde. Od skutečných lovců ženských skalpů se bohužel příliš rozpoznat nedají. Jedno poznávací znamení ale přece jen existuje: Vždy bývají šťastně zadaní a o své partnerce mluví s úctou. A divili byste se, jak právě tento fakt na opačné pohlaví zabírá!

Donchuán je frajer, koketa je coura

O trochu hůře důsledkům své nezkrotné koketérie čelí ženy. Své o tom ví dvaadvacetiletá Stáňa. Také ona má stálou známost, přesto si od flirtování nedokáže pomoci. Mezi kolegyněmi v práci je neoblíbená a moc dobře ví, že je neustálým terčem jedovatých pomluv. Své chování se snaží krotit, ale moc se jí to nedaří. Každá konverzace s opačným pohlavím prý u ní dříve či později sklouzne k flirtu. Přisuzuje to mindrákům, kterými trpěla v pubertě kvůli své nadváze. Se shozenými kilogramy jí v dospělosti narostlo pro změnu sebevědomí a touha dokazovat si u mužů přitažlivost. „Vždycky chci jen zjistit, jestli to funguje,“ tvrdí atraktivní bruneta, pro kterou je jinak fyzická nevěra naprosté tabu.

Co tedy s partnerem, který neustále rozdává úsměvy a svůdné pohledy jinde? Rozhodně nevěřte, že ho to někdy přejde. Posedlost sváděním není jen rozmar, ale skutečný problém zakořeněný v komplexech méněcennosti. Ty většinou pramení z dětství nebo z dospívání. A stejně jako jiné závislosti, ani tato se bez odborníka neobejde. V opačném případě je rozumnější zamáčknout slzu a zamávat na rozloučenou. Jedině to vás totiž zachrání před tím, že se utrápíte a užárlíte k smrti.

Reklama