Řada Samlaren, což švédsky znamená sběrač, vychází z klasických vzorů Fjällräven v nových barevných kombinacích a jedinečných vzorech. Jednotlivé kusy oblečení a doplňků jsou stejně odolné, funkční a spolehlivé jako jejich klasické varianty, získávají však přidanou hodnotu díky jedinečnému designu a použití upcyklovaných materiálů. Všechny výrobky z kolekce Samlaren jsou číslované a poznáte je podle originálního loga.

64abcff4cc375blobid0.png
 
„Je dobře, že naše výrobní procesy nevytváří velké množství zbytkových materiálů a Samlaren je limitovanou kolekcí. Ale dokud nebudeme tak efektivní, že v našich procesech prostě nebudou vůbec žádné zbytkové materiály, je pro nás Samlaren inspirativní způsob, jak proměnit zbytky, které máme, v cenné kousky,“ říká Henrik Andersson, globální kreativní ředitel společnosti Fjällräven.

Myšlenka projektu Samlaren není pro Fjällräven nová. V roce 1964 zakladatel Ake Nordin při vývoji svého přelomového stanu Thermo Tent schoval roli látky, která mu zbyla. A o několik let později využil právě tuto roli látky pro výrobu prvního oděvu Fjällräven – ikonické bundy Greenland. Tento pragmatický přístup ke zdrojům je od té doby součástí DNA značky.
 
První část kolekce Samlaren, která obsahuje limitované a ručně číslované bundy, košile, šortky a šortky s laclem, je dostupná na webu www.fjallraven.com. Ve druhé části kolekce, která byla nyní uvedena na trh, Fjällräven představuje limitované modely oblíbených batohů Kanken a Haulpack. Ty jsou k dostání také v prodejnách Fjällräven Shop v České republice a na Slovensku.
 
Samlaren Kanken

Limitovaná edice ikonického batohu Kanken vyrobená ze zbytků látek z výroby. Samlaren Kanken je o něco větší než klasický Kanken, ale zachovává si stejnou nadčasovou funkčnost jako originál. Má prostornou hlavní přihrádkou, která má v zadní vnitřní kapse uložený sedák, polstrované ramenní popruhy a několik kapes – otevřených, na zip nebo s knoflíky.

64abce914a40dobrazek.png
Doporučená maloobchodní cena: 3290,- Kč

Samlaren Haulpack

Limitovaná edice batohu Haulpack, který vám bude všestranný společníkem na každodenních cestách do práce nebo do školy. Vejde se do něj notebook, vybavení do posilovny, věci, které potřebujete mít po ruce na cestách, nebo obědový balíček na celodenní výlet.

64abcebeab44eobrazek.png
Doporučená maloobchodní cena: 3290,- Kč

Samlaren Jacket

Outdoorová bunda z limitované číslované edice s designem inspirovaným ikonickou bundou Greenland. Bunda má stejně vysokou úroveň kvality a funkčnosti jako originál, pohodlný střih, hřejivou kapuci a několika praktických kapes. Dámská varianta má na přední straně čtyři kapsy s klopou, pánská má dvě kapsy s přístupem shora i zboku.

64abceedee190obrazek.png
Doporučená maloobchodní cena: 7190,- Kč

Samlaren Shirt

Limitovaná edice pánské košile s designem inspirovaným oblíbenou košilí Räven SS. Samlaren Shirt má stejně vysokou úroveň kvality a funkčnosti jako košile Räven, pohodlný střih a několik praktických kapes.

64abcf2f3ea7aobrazek.png
Doporučená maloobchodní cena: 2590,- Kč

Samlaren Dungaree Shorts

Dámské šortky z limitované edice s designem inspirovaným kalhotami Vardag Dungaree. Samlaren Dungaree Shorts jsou vyrobeny ze zbytků látky G-1000, mají nastavitelné ramenní popruhy s kovovým zapínáním vpředu a několik praktických kapes, včetně kapsy na nůž a malého poutka na nářadí.

64abcf58a1e5cobrazek.png
Doporučená maloobchodní cena: 3890,- Kč

Samlaren Shorts

Limitovaná edice pánských outdoorových šortek s designem inspirovaným šortkami Barents Shorts. Šortky mají blokové barvy a stejně vysokou úroveň kvality a funkčnosti jako původní šortky Barents, s několika praktickými kapsami, pravidelným střihem a středním pasem.

64abcf8074a00obrazek.png
Doporučená maloobchodní cena: 3290,-Kč
64abcf923f512obrazek.png

 

Reklama