Yanyah-Milutinovic.jpg

Yanyah na sociální síti sdílela video, na kterém cvičí během svého porodu. V té době byla v 41. týdnu těhotenství a pár hodin poté, co video natočila, porodila dceru Smijlu. „Čtyřikrát jsem zatlačila a dítě bylo venku za méně než deset minut,“ uvedla v nedávném příspěvku na Instagramu.
 
Cvičení miluje natolik, že se rozhodla s ním nepřestat ani během těhotenství. Nedbala ani na varování lékařů a do tělocvičny se vrátila už tři týdny po porodu. „Věděla jsem, že já to dokážu a moje tělo to zvládne. Vše proběhlo v pořádku a já i Smijla jsme zdravé,“ říká, ale přiznává, že velká zátěž během těhotenství není vhodná pro každého. Ranní nevolnostem v tělocvičně se ale nevyhnula. Údajně občas mezi cvičením chodila zvracet na toaletu.


 
Ačkoliv ji některé matky na sociálních sítích kritizují a označují za blázna, jiné její aktivitu považují za inspirativní. „Někteří lidé jednají, jako by znali moje tělo lépe, než já,“ říká. Yanyah po porodu vytvořila fitness aplikaci, která vede těhotné ženy ke cvičení. Čerstvé maminky se tak prý po porodu snadněji dostanou zpět do formy.
 
„Není to tak dávno, co byly ženy vyzývány, aby během těhotenství omezily nebo úplně eliminovaly pohyb. Podle mě je to ale přesně opačně," napsala fitness trenérka před nedávnem na svůj Instagram. Cvičení podle ní může mít pozitivní vliv na matku i dítě. Zdůrazňuje však, že je vše nutné nejdřív předem prodiskutovat s lékařem.

Reklama