ewrwerwerew.jpg

Foto: Profimedia

Královna Alžběta má velkou vášeň pro koně a už od svých čtyř let se věnovala jezdectví. S tím podle magazínu People přestala až na konci roku 2021 kvůli nepohodlí. Právě celoživotní ježdění na koni by mohlo přispívat k jejímu dobrému zdraví.

Jízda na koni má mnoho zdravotních výhod. Abyste na koni zůstali v rovnováze, musíte zapojit svaly středu těla. S přibývajícím věkem je nezbytné tělo fyzicky posilovat. Jízda na koni je cvičením celého těla, která pomáhá zlepšit rovnováhu a také držení těla. I proto bylo držení těla královny celý život tak perfektní.

Dobrá rovnováha je s přibývajícím věkem důležitější. „Rovnováha nám umožňuje pohybovat se sebevědomě, ale smysl pro rovnováhu se zhoršuje, když vstupujete do 40. a 50. roku života, a může způsobit, že budete méně fyzicky zdatní," řekl Dr. Mosley ve svém zdravotním podcastu Just One Thing.

Mezi další zdravotní přínosy jízdy na koni patří zlepšená koordinace, svalové zpevnění a síla. Jízda na koni může také podpořit flexibilitu. A nakonec, jízdou na koni se spalují kalorie. Pomáhá tedy udržet zdravou váhu.

Vzhledem k tomu, že královna od října 2021 na koni nejezdila, její mobilita poklesla. K pohybu dokonce podle magazínu Hello! Občas používala invalidní vozík.

FotoJersct.jpg

Foto: Profimedia

Zdroje: People, Dr. Mosley (podcast Just One Thing), Hello!, Good House Keeping, Express

Reklama