Bojová umění historicky sloužila k tomu, aby své učence připravila na skutečný boj. Na rozdíl od bojových sportů měla však vždy také duchovní vliv na studenty, jsou totiž navíc často protkána rituály, tradicemi či odkazy k historii. Mezi nejznámější bojová umění patří karate, taekwondo nebo kung-fu.

Pojďme se ale přesunout ke skupinovým tréninkům, které se zaměřují především na vytrvalost, formování postavy a pálení kalorií, avšak svými pohyby jsou inspirované právě v již zmíněných bojových uměních.

Bodycombat

64ad2f9a6fa31obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jedná se o energií nabitý mix pohybů bojového umění, které vás dostanou do kondice a učiní vytrvalejšími a silnějšími. To, co vás ale během tohoto skupinového tréninku pravděpodobně nejvíce dostane je motivace instruktora i celé skupiny, doprovázená hudbou. Navíc je tato lekce kardio cvičením, které podpoří spalování tuků. Během přibližně 55 minutového cvičení tak spálíte kolem 570 kalorií a postupně zpevníte a vytvarujete paže, záda, ramena, nohy, zadek i core. V neposlední řadě vám toto cvičení pomůže odbourat stres a stane se odbytištěm vašich negativních emocí.

Vůbec nevadí, že nemáte žádné zkušenosti s bojovým uměním. Instruktoři vás jednotlivými pohyby, zahrnujícími kopy, hooky a uppercuty provedou. Také se ale připravte na várku výpadů, dřepů a kliků.

Aerobic dynamic kickbox (ADK)

64ad30d1c3e35obrazek.png
Foto: Shutterstock

Podobná zkušenost vás čeká také na lekcích zvaných aerobic dynamic kickbox. Opět rozvinete vytrvalost, dynamiku i sílu, a to za pomoci intenzivního aerobního tréninku spojeného s prvky bojového umění. Nebudete ochuzeni o motivační hesla instruktora ani pořádnou hudbu, co jejíhož rychlého rytmu budete cvičit. Pomocí technik kickboxu a kombinací úderů a kopů vytvarujete své tělo k dokonalosti.

Fit-box

64ad30f1ce479obrazek.png
Foto: Shutterstock

Skupinové, zábavné a energeticky účinné cvičení na speciálně upravených boxovacích totemech, to je fit-box. O hudbu, motivaci, fyzičku i psychické uvolnění bude postaráno. Na rozdíl od předchozích dvou cvičení, na která potřebujete jen vodu, tenisky a ručník, na fit-box potřebujete také bandáže a boxerské rukavice. Naučíte se zde základy sebeobrany a posílíte celé tělo.

Zdroj info: spektrumzdravilesmillshealthfitnessrevolutionzena.aktualnedbfitplanzdravi

Čtěte také: 

Reklama