Nádherná příroda a celosvětová konkurence slibují pořádnou psí podívanou. Závodit se bude „na sucho“ v kategoriích canicross, scootering, bikejöring a v závodech se psím spřežením. V rámci české reprezentace jede Fitmin tým obhájit pozici nejlepších musherů světa. Kromě ostřílených matadorů, jako jsou Michal Ženíšek a Jiří Mencák, veze i horké želízko – mladého Západočecha Tomáše Jašu, který svým raketovým startem a výbornými výsledky slibuje jedinečnou podívanou s chutí cenného kovu. Aktuální dění sledujte na www.fitmin.cz.

Bojovat o tituly do švédského města Nybro, které se nachází poblíž přírodní rezervace Svartbäcksmala, přijedou závodníci z více než 28 zemí světa. Mezi nimi se představí také zkušený Fitmin tým ve složení Jiří Mencák, Michal Ženíšek, Tomáš Jaša a otazník se vznáší nad účastí Marie Ševelové, která nečekaně řeší zdravotní komplikace svého psa. Tento šťastný čtyřlístek hájící české barvy se zúčastní závodů v musherských kategoriích scootering, canicross, bikejöring a závodů se psím spřežením. Neodmyslitelnou součástí týmu jsou také evropští saňoví psi. Marii doprovodí dvojice psů Maja a Billy. Michal vycestuje s dvojicí Bodie a Doyle. Jirka si do Švédska vybral smečku ve složení Mick, Roxy, Rass, Seven a Storman a Tomáš vyjíždí na mistrovství se psem Zulu.

Fenomén Jaša

Velká očekávání jsou vkládána především do nováčka Tomáše Jaši. Ten na pole mushingu vtrhl doslova jako tornádo. A přestože se na profesionální dráze psích závodů pohybuje teprve třetím rokem, dal o sobě okamžitě vědět již v roce 2017, kdy získal v canicrossu druhé místo na ME v Itálii. Loni svým soupeřům již nedal šanci a stal se suverénním mistrem světa na MS v Polsku. Na tomto úspěchu má velký podíl jeho atletická minulost. Jak Tomáš sám přiznává, atletická průprava a zkušenosti mu velice pomáhají, a to především v celoroční přípravě. „V letošním roce bych rád obhájil svoje postavení z minulých let a chtěl bych se umístit mezi prvními třemi canicrossaři. Tento sport je ovšem hodně nevyzpytatelný. Stačí jedno zakopnutí nebo zamotání a je po nadějích. Navíc, když sleduji své konkurenty na sociálních sítích, tak to letos bude opravdu těžké,“ přemítá Tomáš Jaša. A čím plánuje své soupeře překvapit? „Umím zabojovat, když je třeba, a vydat ze sebe slušný závěr.“ Tak se společně těšme a doufejme v ty nejšťastnější závěry.

České naděje

Medailová umístění slibují i ostatní členové Fitmin týmu. V disciplíně scootering (člověk na koloběžce připoután tažným lanem k psovi nebo dvěma psům) se objeví Michal Ženíšek a doufáme, že i Marie Ševelová, mistryně světa 2017. Michal následně vymění koloběžku za kolo a za Fitmin tým bude Českou republiku společně s Jiřím Mencákem reprezentovat v bikejöringu. V závodě se psím spřežením (závodník jedoucí na káře, která je tažena 4 psy) se Jiří Mencák pokusí obhájit titul mistra světa z polského mistrovství z roku 2017.

Zůstaňte v obraze!

Po celou dobu sportovních klání budou na webu www.fitmin.cz a Facebooku Fitmin informace o závodech a jejich výsledcích. Těšit se můžete také na autentické příspěvky samotných závodníků, fotografie a další zajímavý obsah. Soutěž započne 23. října 2019 slavnostním zahájením a teprve až následující dny přinesou to nejzajímavější ze závodů, vždy od 8.00 do 17.00 hodin. Program bude velice intenzivní a pořadatelé slibují pořádnou psí podívanou.

Reklama