Čerstvě připravené šťávy z ovoce a zeleniny jsou velmi oblíbené a mají velký význam pro zdravý životní styl. Ideálním pomocníkem pro výrobu ovocných a zeleninových šťáv je odšťavňovač. Z nabídky různých značek si můžete vybrat spotřebiče, které jsou buď odstředivé, nebo pracují pomocí šnekového lisu.

Jaký je mezi nimi rozdíl?

TefalOdstředivé odšťavňovače fungují tak, že vhozené ovoce či zeleninu nejprve nastrouhají na rychle se točícím diskovém struhadle. Odstředivá síla způsobená vysokými otáčkami silného motoru následně nastrouhané kusy rozprostře po síti kolem centrálního struhadla a postará se o odstředění šťávy. Důležitým pro tento typ odšťavňovače výkonný je motor a kvalitní odšťavňovací síto. Bez nich nikdy nezískáte velké množství čerstvé šťávy.

Na rozdíl od odstředivé síly pracuje šnekový lis mechanickým tlakem, kdy je ovoce a zelenina pomalu drcena pomocí šnekové konvexní hřídele a následně se filtruje a zachycuje  vylisovaná šťáva. Šnekové odšťavňovače dokáží tlakovým rozmělněním zpracovat lépe zelenou listovou zeleninou, tvrdé ovoce a zeleninu  s malým množstvím šťávy, lisování běžné měkkého ovoce je samozřejmostí, i zde dosahuje vyšší efektivity než původní odstředivé odšťavňovače. Šnekový odšťavnovač také umí dobře zpracovat různé  druhy ořechů, které obsahují zdravé oleje. Je ideální volbou pro zachování všech živin obsažených v ovoci a zelenině, protože nedochází k ohřevu šťávy a k oxidaci pěny  jako při odstřeďování.

Pokud je vaší volbou šnekový odšťavňovač, máme pro vás zajímavý tip!

TefalOdšťavňovač Tefal Infiny Juice je založen na technologii studeného lisování šnekovým lisem. Šetrně a tiše odšťavní všechnu zeleninu a ovoce. Ochutnejte čerstvé a chutné džusy s maximem vitamínů! Nízká rychlost (průměrně 60 otáček za minutu), zajistí, aby vám ovoce a zelenina nezhnědla, tedy nezoxidovala, a získalo se více chutné šťávy.

  • Až 2x více čerstvé šťávy*
  • Až 2x více antioxidantů*
  • Až 25% více vitamínu C*

* (v porovnání s nejvýkonnějším odstředivým odšťavňovačem Tefal ZN65)

TefalOdšťavňování formou šnekového lisu Tefal Infiny Juice je velmi šetrné k ovoci a zelenině, šťávu můžete servírovat hned do sklenice a vypít. Tichý a zároveň silný motor se zpětným chodem důkladně zpracuje všechny suroviny. Přes nerezový filtr je veškerý tuhý odpad separován do externí sběrné nádoby. Tato efektivní technologie umožňuje získat až 2x více šťávy, o 1/4 více vitaminů C a 2x více antioxidantů ve srovnání s odstředivými odšťavňovači.

Dobrou manipulaci s ovocem zajistí velký otvor o průměru 4 cm a praktický pěchovač. Velmi snadno se myje, všechny díly kromě motoru můžete dát do myčky. Součástí odšťavňovače jsou 2 nádoby 0,8 l  na džus a odšťavněné suroviny.

Tefal

Více na www.tefal.cz

 

Reklama