Miss Prima křivky (první ročník této soutěže se uskutečnil loni ještě pod názvem Miss Full of Beauty) je soutěží pro ženy s oblými křivkami, které sice nejsou podle současného přísného módního diktátu ideální, přesto jsou ale krásné a obdivuhodné. Magazín Žena-in fandí dívkám a ženám, které se nenechaly spoutat nepsanými pravidly! Dovolte nám nyní představit finalistky letošního ročníku soutěže, pátá z nich je Šárka Sváčková.

sarka

věk: 41
svobodná
učitelka v mateřské školce

Jak bys charakterizovala sebe samu?
Jsem úplně obyčejná holka, tedy vlastně žena. I když mé tělo stárne, má duše je stále mladá. Jsem ráda aktivní, nebaví mě zahálet, stále musím něco dělat nebo vymýšlet. Nemám ráda nudu a stereotyp. Nejvíce ze všeho mě baví má práce. Mám to štěstí jako jedna z mála, že dělám práci, která je zároveň mým koníčkem. Jsem učitelkou v mateřské škole. Děti velmi miluji, jsou pro mě inspirací, nabíjí mě svou energií, a díky nim snad nikdy nezestárnu, neboť každý den se vracím do dětských let. Ráda tančím, zpívám, cestuji, poznávám nové lidi, ráda se směju, a když se do něčeho pustím, snažím se dělat vše naplno. Možná jsem na některé věci až příliš velký puntičkář. Jsem také upřímná, a to se možná některým lidem nelíbí, ale neumím se přetvařovat. Mou slabou stránkou je, že jsem velmi citlivá a hodně věcí mě dojme, lépe řečeno, brečím i u pohádek.

Souzníš se znamením, ve kterém ses narodila, nebo si myslíš, že tě dostatečně nevystihuje?
Narodila jsem se ve znamení Váhy. Dočetla jsem se, že Váhy jsou velmi společenské, oplývají šarmem, jsou zdvořilé, mají vybrané chování a estetické cítění. Mezi jejich pozitivní rysy také patří smysl pro diplomacii, elegance, spravedlnost a takt, naopak mezi slabiny patří, že jsou nerozhodné, domýšlivé, nesamostatné a přelétavé. Ženy Váhy jsou většinou přitažlivé, dbají o svůj vzhled a zůstávají krásné do pozdního věku. Patří mezi kokety a své partnery si pečlivě vybírají. Jsou perfekcionistkami, nevěří své fyzické kráse a neustále na sobě hledají chyby. Kdybych měla vyjádřit, na kolik procent mě tohle znamení vystihuje, řekla bych, že z 80 % určitě. Nesouhlasila bych snad jen s tím, že jsem nesamostatná, neboť v životě spoléhám především sama na sebe.

Co považuješ za svůj největší životní úspěch?
Za svůj největší životní úspěch považuji to, že dělám práci, která mě naplňuje a strašně baví. Ne každý má to štěstí. Za největší pracovní úspěchy považuji různé výhry ve výtvarných soutěžích, do kterých se každoročně s dětmi zapojuji. Ta největší byla celostátní soutěž s výhrou 100 000 Kč pro zařízení a vybavení třídy, díky které teď máme nádherně zařízenou třídu, kde se cítíme jako v pohádce. Mezi další úspěchy považuji i to, že již třetím rokem studuji na Ostravské univerzitě a zanedlouho toto studium snad zdárně dokončím. A kdybych měla zavzpomínat na dřívější dobu, tak snad každý během života prožívá různé větší nebo menší úspěchy, ač už sportovní, nebo osobní. Pro zpestření uvádím ještě výhru v soutěži o nejdelší polibek, kdy se nám podařilo překonat světový rekord.

sarka2

Proč bys měla vyhrát právě ty a které ze soutěžících bys v případě, že nevyhraješ, přála stupně vítězů?
Proč bych měla vyhrát právě já? Popravdě řečeno, pro mě je velký úspěch už to, že jsem mezi 12 finalistkami této soutěže. Samozřejmě že každá z nás si v koutku duše přeje, aby stála na pomyslném stupni vítězů, ale ať už vyhraje kterákoliv z nás, jde hlavně o to, abychom ukázaly, že i ženy, které nemají míry 90-60-90, se chtějí líbit a jsou krásné takové, jaké jsou. Mnohdy si lidé myslí, když vidí ženu, která je prostorově výraznější, že se doma jenom cpe, nic nedělá a potom vypadá tak, jak vypadá. Je to nejjednodušší způsob myšlení, ale ne vždy tomu tak je. Někdy za těmi kily navíc stojí nemoc, stres nebo prostě jen geny. Proto bych si přála, aby se člověk nesoudil podle toho, jakou má postavu. A když tak přemýšlím, proč bych měla vyhrát zrovna já? Napadají mě dva důvody. Možná třeba právě proto, abych povzbudila i ty „starší“ ženy, jako jsem já, neboť jsem z celé soutěže nejstarší, a ani ve snu by mě nenapadlo, že v mých 41 letech se zúčastním takové soutěže, a to s dívkami o 20 let mladšími. Takže dámy mého věku, nezoufejte, ještě není nic ztraceno, i Vy můžete být královnou krásy. A tím druhým důvodem je to, že jako jediná zastupuji Moravu. Ano, je to neuvěřitelné, že i když je na Moravě taková spousta krásných dívek a žen, jak se říká krev a mlíko, jen málokterá našla odvahu se přihlásit. Bude mi ctí Vás zastupovat. A v neposlední řadě, aby na mě mohlo být pyšných mých 28 sluníček ze třídy. :) A v případě, že nevyhraju, tak to opravdu přeji každé z nás, ale pokud bych měla být konkrétní, tak nejvíce Denisce Zifčákové, protože je opravdu nádherná.

Už jsme vám představili:

Více o soutěži se dozvíte na www.primakrivky.cz

Reklama