609e50d3d5ca7cl.jpg
Foto: Shutterstock

Letos je v plánu už 69. ročník soutěže o titul Miss Universe. Finále se mělo uskutečnit už loni, ale kvůli koronavirové pandemii muselo být odloženo až na letošní květen. Vedle konkurenční Miss World jde o jednu z nejprestižnějších soutěží krásy, která se koná od roku 1952.

Zatím poslední držitelkou titulu Miss Universe se stala jihoafrická modelka Zozibini Tunzi, která letos předá štafetu své nástupkyni. Českou republiku v tomtéž roce reprezentovala Česká Miss 2019 Barbora Hodačová. Do finálové dvacítky se ale bohužel nedostala.

Letos je českým želízkem v ohni Klára Vavrušková. Jedenadvacetiletá Češka už na svém kontě jeden velký úspěch ze světové soutěže má. V roce 2019 se na Miss Earth stala třetí nejkrásnější dívkou planety.

profimedia-0560739596.jpg
Foto: Profimedia

Tradicí posledních let je, že se účastnice nechávají vyfotit bez make-upu, aby poukázaly na význam přirozené krásy. Snímky pořizoval stejně jako v předchozích letech fotograf Benjamin Askinas. Bez líčení se ale nefotí všechny účastnice, ale pouze náhodně vybraná skupina žen.