Textařská soutěž Ztracená písnička na podporu osvěty autismu právě finišuje. Už zbývá jen několik dní, abyste mohli zaslat svoje soutěžní texty. Tak neváhejte!

Čas máte do 15. května!

Zpěvák Marek Ztracený, spisovatelka Bára Nesvadbová, zpěvák a skladatel Ondřej Hejma, spisovatelka a držitelka ceny Magnesia Litera 2010 Petra Soukupová a skladatel a textař Oskar Petr nabádají všechny píšící - Nenechávejte svoje texty v šuplíku a pošlete je do textařské soutěže Ztracená písnička !

Jestli chcete slyšet v rádiu a nebo na festivalech písničku, kterou jste vymysleli, tak máte skvělou příležitost.

Textařská soutěž Ztracená písnička si vzala za úkol podpořit a propagovat umělecké snažení amatérských autorů, představit je na veřejnosti a motivovat je k další činnosti.

Na autory tří nejlepších textů čekají hodnotné ceny, ale největší výzvou určitě bude, že vítězný text zhudební zpěvák Marek Ztracený, který zbrusu novou písničku poprvé představí na letních festivalech Votvírák a Okolo Třeboně. Vítěz soutěže má tak jistotu, že ze slov, která sepsal, opravdu vznikne písnička, která se bude hrát.

Akce je pořádána na podporu osvěty autismu

Akce je pořádána na podporu osvěty autismu, protože se do soutěže zapojí také lidé s Aspergerovým syndromem. Přestože tito lidé mívají problémy se začleněním do společnosti a potýkají se s různými bariérami, rádi bychom ukázali, že tyto dva světy, které se zdají rozdílné - svět lidí s autismem a svět lidí bez autismu, lze propojit.

Podmínky soutěže

Soutěže se mohou zúčastnit všichni amatérští textaři, bez omezení žánrů a věku, kteří do 15. 5. 2011 zašlou správně vyplněnou přihlášku na www.ztracenapisnicka.cz. O finalistech bude rozhodovat veřejnost hlasováním na webových stránkách.

2. 6. zasedne odborná porota v Praze a z finalistů vybere vítěze. Do čela poroty zasedne zpěvák Marek Ztracený, který se stal patronem Asociace pomáhající lidem s autismem - APLA Praha, spisovatelka Bára Nesvadbová, hudebník Ondřej Hejma, spisovatelka Petra Soukupová, textař Oskar Petr, ředitelka organizace APLA Magdalena Čáslavská a básník Mnoháček Zgublačenko, který sám má diagnostikován Aspergerův syndrom.

Staňte se fanoušky Ztracené písničky na facebooku. 

Reklama