Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les. Ten, kdo se z ní napije, omládne o deset let. Tak nějak by mohla znít básnička, kdyby se známý příběh odehrával v rakouské horské vesnici Filzmoos. Pod horou Bischofsmütze tu pramení studánka Kamplbrunn a podle legendy každý, kdo se z vody napije, omládne o 10 let.

Filzmoos

Chcete to zkusit? Pokud nemáte strach z výšky, máte jistý krok a dobrou kondičku, pak voda ze studánky čeká jen na vás. A pro úplnou jistotu můžete vyrazit s horským vůdcem. Horská vesnička Filzmoos, v blízkosti které se ukrývá pramen mládí, je ideální oázou pro odpočinek a načerpání nových sil. Zázračné schopnosti má i filzmooserské jezulátko v místním kostele. Díky malému Ježíškovi máte jistotu, že se vám vaše dovolená povede. Je to klenot uprostřed nádherné horské krajiny mezi Dachsteinem a horou Bischofsmütze.

Asi i proto tady tak dobře chutná. A je úplně jedno, jestli si dáte vydatnou svačinu na horské louce nebo kulinářskou specialitu od místních kuchařů.

Prostě tu na vás odpočinek a nezapomenutelné zážitky. Je jedno, jestli přijedete sami, s partnerem nebo s celou rodinou. Dovolenou tady si prostě užijete.

Filzmoos

A máme pro vás několik typů na zpestření vaší dovolené ve Filzmoosu. Vyzkoušet můžete třeba horské procházky s průvodci z outdoorového centra „Filzmoos aktiv“. Čekají tu na vás tématické výlety pěšky, nebo na elektrických kolech, ale třeba i geocaching. Celkem je zde 200 kilometrů značených turistických tras ve všech obtížnostech. Mezi horskými vesničkami pendluje speciální letní „skibus“ pro pěší turisty. Pokud chcete vyrazit na túru sami, bez průvodce, můžete si koupit podrobnou turistickou mapu s tipy na nejlepší výlety. A samozřejmě jsou na mapě označeny i horské chaty, kde si můžete koupit čerstvé mléko nebo bezinkovou šťávu.

Nejlepší místo pro lezeni v Salzbursku

Filzmoos

Filzmoos je velmi oblíbený u horolezců. Celkem je tu přes 300 tzv. klettersteigů a tak je region právem hodnocen jako nejlepší místo pro lezení v Salzbursku. Horolezecké kurzy tu mají ale připravené i pro úplné začátečníky. Přemýšlíte, že byste vyrazili, ale rozpadly se vám staré pohorky? Nevadí, ve všech místních sportovních obchodech můžete otestovat boty značky LOWA a pak si koupit ty, co vám nejlépe sedí.

Zdejší hory a příroda umí být drsné, ale o to více vás tu místní hoteliéři rozmazlují. Penzióny s wellness, projížďky na koních nebo horolezecké stěny jsou už asi běžným standardem, ale dětský klub Bärtl's s celotýdenním hlídáním dětí nebo stanice s elektrickými koly, už všude nenajdete.

Pro více informací o regionu a možnostech ubytování kontaktujte místní informační centrum:

Filzmoos

Tourismusverband Filzmoos
Filzmoos 50
5532 Filzmoos
Österreich
T: +43 (0)6453/8235
F: +43 (0)6453/8685
M: info@filzmoos.at
I: www.filzmoos.at

 

Reklama