shutterstock-1050695672.jpg
Zdroj: Shutterstock

Vzpomínky na Afriku, 1985

Film, který milují všechny ženy okolo padesátky. Není se čemu divit, kombinace jednotlivých aspektů je přímo vražená. Chtějí být okouzlující Meryl Streepovou, kterou si podmaní tajemný lovec Robert Redford, miláček všech žen. To vše se navíc odehrává v Keni, takže divačky brzy začnou propadat kráse této exotické země. Režisér Sydney Pollack natočil film tak přesvědčivě, že se vám z afrického horka začnou potit dlaně. Legrační na tom všem je, že spousta věrných fanynek Vzpomínek na  Afriku ještě v padesáti stále opakují, jak by se do Afriky chtěly podívat a u toho se polovina z nich chlubí nefalšovaným rasismem.

Zajímavost: V jedné ze scén se snaží Meryl Streepová zahnat lva pomocí biče. Herečka byla sice předem ujištěna, že bude lev přivázán, ale kvůli autentičnosti se tak nakonec nestalo. Její hrůza v očích je tedy reálná.

Jíst, meditovat, milovat, 2010

Julia Roberts jako Liz Gilbert má vše, co si přála. Je úspěšnou novinářkou, má skvělého manžela a spoustu přátel. Jenže je osobou, která moc neví, co chce. Necítí se být sama sebou, ale neumí to pojmenovat. Některé lidi film dohání k šílenství, většina žen ho však miluje. Protože právě ony by mohly být ženou, která vše zahodí a jede do Itálie a na Bali hledat své já. Kvůli filmu zbytečně narostla rozvodovost, protože divačky měly najednou pocit, že jsou od patnácti zadané a to je špatně. Také začala růst poptávka po letenkách na Bali. Vztahy nakonec zachránil fakt, že ženy neměly dostatek financí na několikaměsíční prázdniny u moře. Dodnes si ale film stále dokola pouští a přesvědčují samy sebe, že to jednou stejně udělají.

Zajímavost: Julia Roberts se v Indii tolik bála o svůj život, že najala jako ochranku 350 mužů.

Snídaně u Tiffaniho, 1961

Román, který napsal geniální spisovatel Truman Capote, se dočkal velmi dobré adaptace v roce 1961. Roztomilá Audrey Hepburn zde hraje lehkomyslnou dívku s velkými ambicemi, která se nechává vydržovat svými mužskými obdivovateli. Vůbec se jí tedy nehodí, že se zamiluje do chudého krasavce, jehož hraje George Peppard. Ještě před slavnou scénou, kdy se oba vášnivě líbají v dešti, říká, že ji nikdo nebude držet v kleci! Každá žena chce být v tu chvíli Audrey, která si vlastně také nemá na co stěžovat, ale přesto stále hledá samu sebe. Film navíc ovlivnil módu tehdy a ovlivňuje ji i dnes. Postava Holly Golightlyové se stala symbolem elegance s glancem!

Zajímavost: Postavu Holly Golightlyové měla původně hrát Marilyn Monroe. Herečka dokonce natočila dvě zkušební scény, ale potom jí její umělecká poradkyně poradila, že by neměla hrát lehkou dívku.

Deník Bridget Jonesové, 2001

Bridget je hrdinkou všech žen, které jsou trochu při těle a také trochu nešikovné. Při sledování Bridget totiž mají pocit, že je svět ještě pořád normální, a že nejsou samy, když se jim podaří sem tam upadnout. Renée Zellweger si prostě nelze nezamilovat. Navíc dámy, které je takzvaně za co chytit, při sledování filmu tíhnou k myšlence, že je možná také bude chtít někdo jako Hugh Grant, ale oni si raději vyberou spolehlivějšího Colina Firtha. A proč ne, samozřejmě, že je to možné! Akorát po přechodu už se bohužel šance snižují.

Zajímavost: Renée Zellweger se nechala zaměstnat v britském vydavatelství, aby roli zahrála co nejlépe. Naučila se před tím i britský přízvuk, a tak ji prý nikdo nepoznal.

Duch, 1990

Demi Moore a Patrick Swayze v romantickém dramatu. Ženy si v roce 1990 musely mnout ruce, když četly v novinách upoutávku na nový film Duch. Po zhlédnutí nezůstalo jedno oko suché. Od té doby se začaly dít věci. Vzrostl zájem o esoteriku, a když se zeptáte jakékoliv ženy, která je fanynkou Ducha, zdali opravdu na duchy věří, možná bude mlžit, ale ve skutečnosti má doma vyvolávací destičku.

Zajímavost: V Mexiku ženy dostávaly před promítáním filmu kapesníčky, na kterých byl nápis: Jen pro ženy.

Pýcha a předsudek, 2005

Pýcha a předsudek patří do zvláštní kapitoly romantických filmů. Váže se k němu totiž určitá subkultura žen, které se převlékají do dobových kostýmu a tváří se, že žijí v době Jane Austen. Kromě toho konají i srazy, na kterých konverzují na úrovni podle dobového bontonu a pijí čaj o páté. Nic proti, taková subkultura zřejmě nikomu neublíží, ale podivné to trochu je. Film z roku 2005 natočil Joe Wright.

Zajímavost: Sama Keira Knightley je velkou fanynkou Jane Austen. Dokonce měla obavy, že pro roli Elizabeth Bennet není dost dobrá, i když o ni velmi stála.

Napište nám do komentářů, jaký film si rády pouštíte vy.

Čtěte také:

Reklama