shutterstock-1329164267.jpgFoto: Shutterstock

Nejlepší film
Náš tip: Joker

Herec hlavní role
Náš tip: Joaquin Phoenix
Joker

Nejlepší režie
Náš tip: Joker
Todd Phillips

I když nemáme rády, když Oscara dostane film, o kterém už je ještě před premiérou jasné, že ho dostane, Joker si to prostě zaslouží. Z psychologického dramatu mrazí v zádech a z kina odcházíte s pocitem, že svět není fér. Navíc je to opravdu hollywoodský snímek, do kterého se pěkně zainvestovalo, se skvělým hereckým obsazením. Joaquin Phoenix se podle nás dočká i Oscara za hlavní hereckou roli.

Nejlepší scénář
Náš tip: Tenkrát v Hollywoodu
Quentin Tarantino
Když se dostalo do povědomí veřejnosti, že Tarantino točí film o Sharon Tate, všichni si kladli otázku: Co na to bude říkat Roman Polanski? Jenže Tarantino scénář nepojal podle skutečné události. Rekonstrukce vraždy krásné herečky jsme se tak naštěstí nedočkaly. Zato Mansonovi přívrženci dostali co proto. Quentin tak z vrahů udělal směšné amatéry a hereččinu smrt pomyslně pomstil. Důmyslný scénář by podle nás mohl dostat Oscara.

Herečka hlavní role
Náš tip: Manželská historie
Scarlett Johansson

Manželská historie se nám zase až tak nelíbila. Je to ale asi tím, že jsme nikdy neprožívaly rozvod. Co filmu však nelze upřít jsou neuvěřitelné herecké výkony, mezi nimiž nejvíce vyniká ten Scarlett Johansson. Po chvíli máte pocit, jako kdybyste sledovaly rozvod vašich nejbližších přátel. Scarlett se vymanila ze stereotypu prvoplánově krásné hollywoodské hvězdy a sošku by si zasloužila.

Herec vedlejší role
Náš tip: Dva papežové
Anthony Hopkins

Roztomilý snímek, který popisuje přátelský vztah mezi papežem Benediktem XVI. a budoucím papežem Františkem sice není na Oscara za film, ale rozhodně by si zasloužil alespoň toho za vedlejší roli. Sošku bychom přály Anthonymu Hopkinsovi, který už jednu doma za hlavní roli má.

Herečka vedlejší role
Náš tip: Malé ženy
Florence Pugh

Bály jsme se, že nová adaptace nepřekoná tu z 90. let, ale opak byl pravdou. Nové Malé ženy nás dojímaly tak, že jsme se několikrát rozplakaly v kině. Film, díky kterému vyplavíte emoce nahromaděné za posledních pět let, byl také přehlídkou krásných mladých herců a hereček. To už však k takovým snímkům patří a nutno dodat, že všichni dokázali, že se vyrovnají starším kolegům. Oscara za vedlejší roli by zasloužila mladá herečka Florence Pugh.

Reklama