Když už nás občas položí bacil respirační infekce, kterých se tu poslední dobou poflakuje víc, než obvykle, měly bychom vedle paralenu, teplého čaje a šátku na krk sáhnout také po nějakém optimistickém DVD. Pozitivní nálada totiž také léčí…

A protože i mě minulý týden postihla viróza, která zaútočila na celé Česko, prohrábla jsem pěkně ke dnu krabici, kde skladuji filmové poklady. Ne všechny byly adepty na Oskara, ale co na tom záleží? Důležité je, že pohladí po duši a potěší mysl sužovanou ucpaným nosem a nepříjemným pocitem v krku.

Říkáte, že byste také potřebovala takovou meducínu? Tak tady je můj výběr ANTIVIROTIK. A pokud náhodou žádný takový film doma nemáte, nevadí. Vybrala jsem pro vás pár libových scén, které jistě nepotřebují ani titulky…

Jdeme na to!

Hudbu složil, slova napsal

Fešácký Hugh Grant a opravdu slaďoučká Drew Barrymore, která poprvé zazářila ve filmu E.T. - Mimozemšťan (v roce 1982!), vás rozezpívají v romantické komedii z roku 2007.

Ano, příběh jako z růžové knihovny - no vlastně přímo z růžové knihovny, ale hlavní je, že všechno dobře dopadne, nikdo po nikom nestřílí, neblíží se světová apokalypsa ani invaze mimozemšťanů či jiných nechutných postav.

Vše je tak, jak má být - včetně dojemného konce, kdy se samozřejmě z nepoužitelného muže stává okouzlující chlapík, který vyzná lásku té správné. A o to jde, ne?

Svatba mého nejlepšího přítele

Říká se, že každá žena by měla mít aspoň jednoho homosexuálního přítele. A já potvrzuji - je to pravda. Během filmu z roku 1997 se o tom přesvědčí také půvabná Julia Roberts. Je to vážně pecháč, když jste zamilovaná do někoho, kdo si bere jinou, že?

Ale žádné strachy, váš vtipný - a pro všechny, kteří nevědí, přitažlivý přítel, je tu...

Mimochodem, jde o jeden z prvních filmů populární Cameron Diaz (samozřejmě po fenomenální Masce).

Deník Bridget Jonesové

Proč je nám sympatická Bridget Jones, jsme tu rozebírali celkem nedávno.

Vybrala jsem dnes pro vás závěrečnou scénu prvního dílu. Proč? Protože si myslím, že i když se někdy chováme nemožně a naděláme tolik faux pas, že bychom se nejraději šly někam zahrabat - máme naději.

A naděje - to je síla, když ji umíte správně využít...

No není vám už mnohem lépe?

Láska přes internet

Romantika nejtěžšího kalibru. Charismatický a seriózní Tom Hanks s královnou romantických komedií Meg Ryan vytvářejí dokonalý pár, který nás baví i po více jak neuvěřitelných patnácti letech.

A když si představíte, že s rýmou vypadáte stejně sexy jako hlavní hrdinka, když také ochoří, byl by v tom čert, abyste se necítila hned téměř zdravá.

A co říct k filmu? Všechny asi víte, jak dopadne, a zřejmě také milujete tuto závěrečnou scénu v parku.

Co se už možná ví méně, je fakt, že za filmem stojí báječná scénáristka a režisérka Nora Ephron, která má na svědomí taková dílka jako Samotář v Seattlu (další dávka meducíny) nebo Když Harry potkal Sally (v obou exceluje její oblíbenkyně Meg Ryan).

  • A pokud někdy půjdete do knihovny a narazíte tam na knížku s podivným názvem Nesnáším svůj krk právě od Nory (Columbus, 2006), určitě po ní sáhněte. Budete se smát, že zapomenete na všechny neduhy svého života.

Hříšný tanec

Jennifer Grey a Patrick Swayze nás zvednou z postele a svedou nás k tanci v obýváku, i kdyby to bylo jen na chvíli.

Není bez zajímavosti, že titulní píseň (viz video) získala řadu ocenění a celý soundtrack k filmu se držel na vrcholu hitparád rekordní dobu. Jooo, to byly prostě osmdesátky...

Mamma Mia!

Co se stane, když se spojí herecká plejáda typu Meryl Streep, Colin Firth, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Julie Walters, Stellan Skarsgård a písně skupiny ABBA?

No přece vznikne velký letní romantický hit, který má sílu antibiotik!

Takže si zpívejte, tancujte jako Dancing Queen - třeba jen v duchu, ale ať bacily vidí, že tady teda rozhodně dlouho pobýt nemohou.

Zajímavostí také je, že se na premiéře filmu (2008) sešli všichni členové legendární švédské skupiny, která se rozpadla už počátkem osmdesátých let.

Udělejte si

Přečtěte si také:

Reklama