pulp-fiction-seznam-i-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

5. místo – Plump Fiction
Samozřejmě se jedná o parodický snímek, který využil jako předlohu kultovní film Pulp Fiction: Historky z podsvětí režiséra Quentina Tarantina. Pulp Fiction se stal ikonou a jedním z nejlépe hodnocených filmů všech dob, jehož některé repliky zlidověly, Plump Fiction si vede o poznání hůře. Uživatelé Československé filmové databáze přisoudili parodii pouhých 8 %. „Tuhle obscénnost jsem kdysi viděl na kazetě půjčené od kamaráda, který mi ji dal, abych viděl, jaká blbost se mu dostala do rukou. Viděl jsem asi půl hodiny a pak jsem mu to vrátil. Dalo by se říct – vyhněte se tomu obloukem, ale na druhou stranu – takovou hovadinu jen tak neuvidíte,“ hodnotí jeden z recenzentů.

4. místo – Supersmradi – Malí Géniové 2
Nová generace mluvících batolat se tentokrát stane centrem pozornosti mocného Billa Biscaneho, kterému jde jen o vlastní prospěch a má s lidstvem nekalé úmysly. Zlý muž se totiž chystá pomoci satelitního systému ovládnout celý svět! Mohou mu v tom malé a nevinné děti zabránit? Opravdu jsou tak nezáludné a bezbranné? Tak zní oficiální text distributora filmu. Přesto, že režisér Bob Clark měl evidentně v úmyslu pobavit diváky rozličného věku, hodnocení 7,3 % hovoří o tom, že se mu to příliš nepodařilo.

3. místo – Playgirls II
A máme tu zástupce z našich luhů a hájů. Režisér Vít Olmer se rozhodl po eroticko-detektivním filmu Playgirls natočit jeho pokračování. Dalo by se polemizovat o tom, zda to byl dobrý nápad, jelikož ani první ze zmíněných nebyl diváky dobře přijat. Druhý díl si vysloužil ještě nižší hodnocení, nepříliš vysokých 7,2 %, což ho na stránkách Československé filmové databáze posouvá do kategorie „odpad“. I komentující uživatelé si při svém hodnocení nebrali servítky: „Musím se hodně ovládat, abych nevychrlil všechny existují vulgarismy hned zkraje a neodradil vás tím od čtení zbytku komentáře. Takže začnu velice mírně: je to film nevydařený ve všech myslitelných ohledech. Zcela chybí nějaký dramatický oblouk, jedná se o sled nesouvisejících scének, jimž navíc chybí pointa, natožpak vtipná pointa,“ uvádí uživatel vystupující pod jménem Matty.

2. místo – Waterloo po česku
Vypadá to, že český režisér Vít Olmer si odnáší nejen bronzovou, ale i stříbrnou medaili v kategorii nejhorší snímek všech dob. Jedná se o pět zfilmovaných povídek původně publikovaných v lechtivém časopise Playboy, které napsal sám režisér. Snaha o smísení humoru a erotiky se ovšem příliš nevyplatila. Film získal od uživatelů hodnocení 6,7 % a chválu pěl skutečně jen málokdo. V roce 2002 dostal snímek dokonce anticenu Plyšový lev.

1. místo – Herkules 3D
Na nepříliš lichotivém prvním místě se v žebříčku Československé filmové databáze umístila rodinná komedie Herkules 3D. Malý Herkules, který je polobohem, žije se svým otcem Diem, nejvyšším z Bohů, a vychovává ho Sokrates.

Herkules by se chtěl podívat na Zemi, chodit tam do opravdové školy a poznat život obyčejných dětí. A tak jednoho dne z Olympu uteče a dostane se do dnešní Kalifornie. Potkává třináctiletého Curtise, který ho vezme k sobě domů. Herkulovi se splní jeho sen a začne chodit s Curtisem do opravdové školy. Děj jako takový by pro menší publikum mohl být celkem slibný, avšak kvůli špatnému řemeslnému provedení a nepříliš povedenému scénáři nebyl diváky přijat a získal hodnocení pouhých 6 %.

Zdroj: ČSFD - Československá filmová databáze, ČSFD - hodnocení uživatelů, Wikipedie, Filmová databáze - žebříčky, autorka článku