clanek.jpg
Foto: Shutterstock

Kinematograf bratří Čadíků
Pětadvacetiletou historii má Kinematograf bratří Čadíků, který každé léto objíždí Českou i Slovenskou republiku, a promítá filmy. Vstupné na projekce je dobrovolné a výtěžek jde na dobrou věc. Pořadatelé ho věnují Kontu Bariéry. Pojízdných kinematografů jezdí hned několik, aby se projekce dostaly na co nejvíce míst.

Letní kino Černý most
Každý čtvrtek se některá z filmových klasik promítá na střeše Centra Černý most. Vstup je zdarma a filmu předchází ještě stand-up show. Například 5. 8. se bude promítat snímek Tropická bouře a 12. 8. je v plánu Fotr je lotr.

Pardubické letní kino Pernštejn
Největší letní kino v Česku se nachází v Pardubicích na pravém břehu Labe. Promítá každý prázdninový večer od 21:30 zdarma, přičemž jednotlivé dny jsou zasvěcené různým žánrům.

Kinobus
Po Praze se v létě pohybuje Kinobus, který promítá od pondělí do čtvrtka po setmění. Mezi lokace, kam zavítá, patří Čakovice, Koloděje, Libuš, Letňany nebo třeba Prosek. Vstup je zdarma a diváci se mohou těšit i na relativně nové filmy, jako jsou Bábovky nebo Šarlatán. 

Letní kino ve Veselí nad Moravou
Zdarma se promítá také ve Veselí nad Moravou, buď v areálu zámeckého parku, nebo u hvězdárny. Na druhém zmíněném místě budou 6. 8. pouštět sci-fi snímek Interstellar v hlavní roli s Matthewem Mcconaughey.

Zdroj: Kinematograf bratří Čadíků, Centrum Černý most, Kinobus, Pardubické letní kino, Veselí nad Moravou

Reklama