Máme tu čtvrtek, který se mi právě hodí do krámu.
Ve čtvrtek se většinou uvádějí filmové premiéry, již včera jste si například mohli přečíst recenzi dnešní premiéry Star Wars III - Pomsta Sithů, kterou pro vás připravil Radek Kříž. V tomto případě mě zastoupil na novinářské projekci, jelikož je nadšeným fandou této velkolepé ságy. Mimochodem, z toho filmu má obrovský, až dětsky nadšený zážitek a od projekce o něm mluví několikrát za den…

O co tedy dneska půjde?

Už zde jednou bylo něco podobného. Budeme si povídat o filmech a uděláte mi velkou radost, když mi napíšete o vašem nejoblíbenějším snímku. Může to být starý film nebo premiérový, může to být o romantické komedii nebo hororu. Je to jedno. Hlavní je ten váš zážitek a dojem, a možná také doporučení pro nás pro všechny.

Během dne vyhlásím soutěž s níže popsaným filmem Zákon přitažlivosti, ve které pět z vás vyhraje tričko s motivem tohoto filmu.

Vaše příspěvky posílejte na adresu na redakce@zena-in.cz, přidám k nim svůj komentář a vydám ještě dnes.

Pokud vás filmy zase "až tak neberou" pošlete mi fotku, vtip, příběh... Budu je vydávat mezi filmovými příspěvky, ať to není tolik fádní.

Co se ve filmovém světě chystá nového?

Příští týden přichází do našich kin romantická komedie Zákon přitažlivost

Audrey Woods (Julianne Moore) a Daniel Rafferty (Pierce Brosnan) patří v newyorském právnickém světě mezi špičkové specialisty na rozvody. Jednoho dne stanou proti sobě: Daniel zastupuje rockovou hvězdu Thornea Jamisona, Audrey jeho nespokojenou manželku Serenu. Klienti proti sobě vedou otevřenou rozvodovou válku, v níž hraje důležitou roli i zámek v Irsku. Jejich právníci zachovávají profesionální dekorum maskující bouřlivou antipatii. Elegantní Audrey je chladně upjatá, neurotická a striktně se drží zákonů, Daniel je ironik a požitkář a kravatu může mít správně uvázanou jen omylem. Právník je ovšem brilantní.

Co se stane, když  se tihle dva profesionálové, kteří neumějí prohrávat, do sebe proti své vůli zamilují? A co udělají, když se jednoho rána probudí po divoké noci v nefalšovaném irském stylu a zjistí, že mají na rukou snubní prstýnky?  

Romantickou komedii Zákon přitažlivosti natočil režisér Peter Howitt (Srdcová sedma). Bezchybné herecké představitele našel v ex-agentovi 007 Pierci Brosnanovi (Dnes neumírej/Die Another Day) a Julianne Moore (Hannibal, Daleko do nebe/Far from Heaven, Hodiny/The Hours).
Tato komedie má premiéru 26. 5. a její recenzi si můžete přečíst na stránkách našeho magazínu příští týden.

Pátrání po Ester je dalším novým filmem nadcházejících týdnů a jeho režisérkou je Věra Chytilová.
Ester Krumbachová je výtvarnice, scenáristka, režisérka a jedna z nejvýraznějších osobností české nové vlny. Pracovala pro divadlo, psala, ilustrovala. Spolupracovala na filmech O slavnosti a hostech, Sedmikrásky, Všichni dobří rodáci, Ovoce stromů rajských jíme, Valerie a týden divů, Faunovo velmi pozdní odpoledne, Marian a celé řadě dalších.

Režisérka Věra Chytilová zpovídá ty, kteří Ester Krumbachovou znali, spolupracovali s ní, přátelili se s ní, milovali ji. Postupně skládá obraz člověka, inspirující osobnosti. Vydává se na pátrání, na jehož konci by měla být odpověď na otázku: Kdo byla Ester?
Film má premiéru 2. 6., jeho recenzi můžete v tomto dni najít na našich stránkách

Velmi lákavý je však i film Kinsey, na který se můžete těšit 16. 6.
Liam Neeson ztvárnil roli Alfreda Kinseyho, člověka, který v roce 1948 nepochybně změnil americkou kulturu svou knihou Sexuální chování muže (Sexual Behavior in the Human Male). S tisíci lidí vedl rozhovory o nejintimnějších stránkách jejich životů. Prolomil zeď studu a tabu, která do té doby společnost spoutávala. Jeho práce se stala a dodnes je jednou z nejvýznamnějších kulturních debat posledních dvou století. Ani ten se nenechám ujít, a tak je jeho recenze jistá…

Nevíte, na co do kina, pátráte, co si půjčit v DVD půjčovně? Snadná pomoc – klikněte ZDE

 

Krásný den vám přeje

 

Reklama