Ti, kteří již mají doma zasloužilého školáka, kontrolují stav pomůcek z minulého roku a píší si seznam, co je zapotřebí dokoupit či vyměnit. Rodiče prvňáčků oproti tomu stojí před podstatně těžším úkolem. 5b72cbfb920b9obrazek.pngMnoho škol rozesílá seznam požadovaných pomůcek rodičům v předstihu e-mailem, v jiných školách dostanou děti seznam až při nástupu do školy. „Největší zájem o školní potřeby je v poslední týden prázdnin a v první týden školy. Aby rodiče měli jistotu, že pro své dítě nakupí vše potřebné, budou jim v prodejnách Tesco opět k dispozici asistenti, kteří jim doporučí školní pomůcky přesně pro jejich školáka,“ říká Anton Čižmarik, nákupčí školních potřeb Tesco.

Nejdůležitějším úkolem je bezesporu výběr správné aktovky či batohu. Základním pravidlem je, aby dítě dokázalo stát rovně i s plným batohem na zádech a neprohýbalo se v bedrech. K tomu je nezbytné, aby byl batoh vybaven nastavitelnými ramenními popruhy a nejlépe aby byl doplněn o hrudní popruh. „Nastavte popruhy tak, aby batoh končil nad boky dítěte a aby mezi záda a batoh nebylo možné volně vsunout ruku. Dítě má stát rovně, nehrbit se a ramena nesmějí být stočená směrem k hrudníku. Popruhy během roku kontrolujte, zda se nepovolili. Berte také v úvahu změnu oblékání, například se zimní bundou budete muset popruhy uvolnit a na jaře je opět utáhnout,“ radí Anton Čižmarik.

5b72cc6001529obrazek.pngZatím, co rodiče sledují při výběru hlavně kvalitu a ergonomii, malé děti si dávají záležet na výběru designu. Většina značek dnes vyrábí kompletní sety skládající se z batohu, penálu, desek, pytle na boty, psacích potřeb a svačinových boxů. Dítěti, zejména prvňáčkům, tím usnadníte rozpoznání vlastních věcí ve třídě.

Velké oblibě se každoročně těší potisky s animovanými hrdiny z pohádek a filmů pro děti. Malé princezny již několik let vyhledávají školní pomůcky s designem Ledového království a zájem o školní potřeby s touto grafikou nepřestává stoupat. Malí závodníci se budou s nadšením prohánět po školních chodbách s batohem s motivy z filmu Auta a ti starší budou bojovat proti neočekávaným 5b72cca584d5cobrazek.pngtestům po boku mistra Yody ze Star Wars.

Tesco nabízí hned několik variant školních potřeb s filmovými motivy, které splňují přísné bezpečnostní a zdravotnické normy. Můžete si tak být zcela jisti, že i se slušivým batohem bude mít vaše dítě zdravá záda, naučí se správnému úchopu pera při psaní, neporaní se při stříhání papíru a ani nezapomene o přestávce sníst zdravou svačinu.

Reklama