Svatby podle Mary
Ve snímku z roku 2001 si herečka vyzkoušela roli svatební plánovačky a výhrou je pro ni možnost organizovat svatbu internetové magnátky Fren Donolly. Ještě předtím než pozná jejího ženicha, se seznámí se sympatickým lékařem Stevem Edisonem, se kterým stráví romantický večer. Posléze ale vyjde najevo, že je oním ženichem a Mary mu má připravit jeho den D. Ve snímku se i sama Mary objeví ve svatebních šatech – jde o velmi jednoduchou a elegantní róbu s lodičkovým výstřihem od návrhářky Pam Chilton. Spekuluje se dokonce o tom, že se nadčasovými svatebními šaty nechala inspirovat vévodkyně Meghan, když si v roce 2018 brala prince Harryho.

62666212825b2cl.jpg
Foto: Profimedia

Vezmi si mě
Z novějších filmů se herečka oblékla do svatebního v romantické komedii, která měla premiéru letos v zimě. Slavná zpěvačka si má brát svého kolegu Bastiena před zraky fanoušků přímo na koncertě. A to vyžadovalo honosnou róbu. Korzetové šaty s bohatou sukní kombinovaly krémovou, růžovou a zlatou. Navrhl je Zuhair Murad a opravdu se pronesly. Kvůli devíti vrstvám hedvábného taftu a tylu, nespočtu krajek, třpytivých krystalů a volánků vážily přes 43 kilo.

6266625282550cl.jpg
Foto: Shutterstock

Příšerná tchyně
Z klasického motivu o komplikovaných vztazích mezi snachami a tchyněmi čerpá film z roku 2005, kde Jennifer Lopez jako svobodomyslnou Charlie pěkně potrápila Jane Fonda coby zákeřná budoucí tchyně Viola. S výběrem manželky svého syna se totiž odmítá smířit. K veselce ale přeci jen dojde. Saténové šaty v barvě slonoviny, které nevěsta na svůj významný den oblékne, byly od značky SaeYoung Vu Couture. Krásně podtrhují tvar postavy přesýpacích hodin a pracují s hereččinými přednostmi.

626662d5b4e48cl.jpg
Foto: Profimedia

Vášeň v tanci
S ohledem na její šatník v osobním životě je trochu nepravděpodobné, že by u svých svatebních šatů herečka čerpala inspiraci zrovna z filmu Vášeň v tanci z roku 2006. Jennifer Lopez si v něm zahrála se svým dnes již bývalým manželem Marcem Anthonym. Příběh se točí kolem života legendárního krále salsy a jeho manželky. Co se týče kostýmu na fotce, šlo o vintage šaty ve stylu sedmdesátých let.  

6266630587231cl.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: ČSFD, Profimedia, People, Insider