620a56b88ad3fcl.jpg
Foto: Shutterstock

Moje rodina

Role Marie Sanchez rozhodně nebyla hereččinou první filmovou příležitostí, ale určitě patřila k těm prvním zapamatovatelným. Dramatický snímek z roku 1995 Moje rodina pojednává o výzvách, kterým čelí několik generací mexicko-americké rodiny. Za svou vedlejší roli získala Jennifer Lopez nominaci na cenu Independent Spirit Award.

Selena

Hlavní roli úspěšné zpěvačky získala ve filmu Selena z roku 1997, ve kterém jsme mohli Jennifer Lopez vidět s pro ni netradiční černou barvou vlasů. Životopisný snímek byl inspirovaný životem zpěvačky Seleny, která se na uměleckou dráhu vydala už ve dvanácti letech. V roce 1995 byla Selena zavražděna ředitelkou svého vlastního fanklubu.

Svatby podle Mary

Do žánru romantických komedií patří Svatby podle Mary, které měly premiéru v roce 2001. Jedné z nejlepších organizátorek svateb v oboru vstoupí do cesty muž, kterého si zahrál Matthew McConaughey, ale jak už to tak u romantických komedií bývá, všechno se pořádně zkomplikuje. Matthew McConaughey ve filmu tančí tango a toto své taneční vystoupení trénoval dva měsíce.

Krásná pokojská

V roce 2002 následovala Krásná pokojská, která je tak trochu novodobým příběhem o Popelce. Jennifer Lopez si v něm zahrála pokojskou Marisu, která se sama stará o desetiletého synka. V hotelu se ovšem seznámí s bohatým hostem – senátorem Chrisem v podání Ralpha Fiennese.

Láska s rizikem

Za zmínku stojí i Láska s rizikem s premiérou v následujícím roce. Ne snad proto, že by ohromila skvělým scénářem a parádními hereckými výkony, ale proto, že si v ní Jennifer Lopez zahrála po boku Bena Afflecka, se kterým byla zasnoubená. Vztah jim ale napoprvé nevyšel, tak mu loni dali druhou šanci.

Smím prosit?

Jennifer Lopez je mimo jiné šikovnou tanečnicí a svůj um mohla zúročit ve filmu z roku 2004, ve kterém k ní jako k Pauline na taneční hodiny chodil Richard Gere alias advokát John Clark. Johnovu manželku si zahrála Susan Sarandon.

Příšerná tchyně

O klišé o hrozných vztazích mezi tchyněmi a jejich snachami pojednává komedie Příšerná tchyně z roku 2005. Svobodomyslná Charlie ve filmu čelí záludné budoucí tchyni v podání herečky Jane Fondy. Ta se nechala slyšet, že otravnou postavu ztvárnila podle inspirace, kterou načerpala u svého bývalého manžela.

Záložní plán

Jako Zoe hledala Jennifer Lopez ve snímku z roku 2010 toho pravého tak dlouho, až se rozhodla, že už s tím končí a vysněné dítě si pořídí pomocí umělého oplodnění. Jenže v den oplodnění potkává sympatického Stana, se kterým to vypadá nadějně, a tak se před ním snaží známky počínajícího těhotenství skrýt.

Kluk od vedle

Kromě romantických komedií má herečka na svém kontě i thriller. Jakožto středoškolská učitelka Claire se ve filmu s premiérou v roce 2015 seznamuje s devatenáctiletým sousedem. Rozhoří se mezi nimi krátký románek, který se ovšem Claire snaží velmi brzy ukončit, mladíkovi ale obyčejné ne nestačí.

Zlatokopky

Své fyzické hranice otestovala herečka v roce 2019. Role striptérky vyžadovala hodiny a hodiny tréninků u tyče. Za roli si herečka vysloužila nominaci na Zlatý globus a v padesáti předvedla divákům tělo bohyně.

Zdroje: ČSFD, Wikipedia, People, Youtube

Reklama