Ahoj všichni, taky se moc a moc ráda dojímám u smutných, romantických filmů. Když jsem se nad tím zamyslela, taky mám doma na videu nebo DVD pár filmů, nad kterými se spolehlivě rozpláču. Teď mě napadlo pár titulů, možná se shodneme:

Lazebník Sibiřský: nádherný film od Nikity Michalkova, spolehlivě mě rozpláče scéna na vlakovém nádraží, kdy hlavního hrdinu spolu s ostatními vězni odváží v dobytčích vagonech na Sibiř, jeho přátelé kadeti vběhnou na nádraží, pokoušejí se ho marně najít, když jednoho napadne začít zpívat jejich pochod a on jim z dobytčáku začne do toho zpívat do naprostého ochraptění.... Právě jsem opět uronila pár slziček.

Mezi další patří Titanic, co k němu psát? Nejspíš nic nemusím, každý jej zná.

A co takové Bouřlivé výšiny? Knihu Na větrné hůrce jsem přečetla minimálně 5x a film? Ralph Fiennes byl temně charismatický, přesně jak jsem si ho při četbě vždy představovala.

Nádherný je také Swept from the Sea: silná postava hrdinky, předsudky tehdejší společnosti, rozdílnost světů hlavních postav (stará Anglie a Rusko) a přesto silná tragická láska.

Tento týden jsem viděla po dlouhé době další z filmů, který mohu vřele doporučit: Zápisník jedné lásky (v originále The Notebook): nádherný příběh lásky od začátku do konce.

Tak už dost, nebo si budu muset běžet koupit nové balení papírových kapesníků, přesto si ale neodpustím ještě pár titulů k připomenutí: Takoví jsme byli, Vlasy, Love Story, Legenda o vášni, Fantom opery (z loňského roku) atd........

Příspěvek přišel bohužel anonymně...ale snad to nevadí. Mně se moc líbí... Takový seznámek mám totiž taky :o)))

Tak už přišlo mailem jméno autorky... díky Xev. :o)))