Proč jsem zvolila filmové léto právě s Libuškou Šafránkovou? Protože v souvislosti s vodou a opalováním se mi vždycky vybaví známá scénka s jejím hereckým partnerem Petrem Čepkem a jeho dnes už nesmrtelná věta: „Vem si plavky, pojedem se vykoupat, teď tam nikdo nebude.“

A tak ukázka číslo jedna je z, dnes již kultovního českého filmu, Vesničko má středisková, v němž záletná Libuška ani neměla čas se spálit od sluníčka, protože ji ochraňoval její milenec z JZD :)

Vesničko má středisková (1985)

U Libušky Šafránkové zůstaneme i v ukázce číslo dva. Za mlada to byla (a pořád je) pěkná kočka a slušelo ji to i na pláži coby vodníkově dceři Janě. Bohužel se mi nepodařilo sehnat ukázku v českém jazyce, tak snad polština nevadí. Důležité je to prostředí u vody. Kdoví, zda byla tehdy natřena opalovacím krémem :)

Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1975)

Také ukázka číslo tři se bude odehrávat na sluníčku a u vody. Já si stejně myslím, že tyto role dávali filmaři Libušce záměrně, aby ji viděli v plavkách nebo v kraťoučkých kraťasech. Tentokrát však byla pod dohledem svého manžela Josefa Abrháma :)

Svatební cesta do Jiljí (1983)

 

Téma dne 9. 7. 2012: Spálení od sluníčka

  • Napište nám vyzkoušené „babské recepty“ na spálenou kůži
  • Také přidejte historku, kdy jste se „naposledy“ spálila od sluníčka
  • A kdy a kde?
  • Natíráte se opalovacím krémem, nebo na to s prominutím „kašlete“?
  • Anebo možná patříte k těm šťastným, které se „nikdy“ nespálily, o to více důvodu napsat a poradit, jak to děláte.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: luxusní přípravek na opalování a po opalování od firmy Garnier

kr

Reklama