Slavnostní premiéru bude mít „nová“ Cesta do pravěku 3. dubna v kině Dlabačov a uvede ji režisér animovaného film Kung Fu Panda John Stevenson. Renovace proběhla v rámci projektu Čistíme svět fantazie za účele poskytnout divákovi co nejlepší podívanou. Film, který je částečně hraný, kreslený a loutkový, má na svědomí Karel Zeman a hudbu k němu složil národní umělec Emil František Burian.

Digitální restaurování je proces, při kterém se film uvede do původní kvality. Jde o trend současné filmařiny a na výsledek práce stejnou technikou, jsme se mohli podívat například v Karlových Varech, kde byl představen černobílý film od legendárního režiséra Jana Němce Démanty noci.

Film, který se měl původně jmenovat Cesta do minulosti naší Země, byl komunisty špatně pochopen a vyložen jako jeden z nástrojů odklonu od víry a propagaci sovětské vědy a byl kritiky označováván jako ideologický. Zajímavé také je, že kluci, kteří hrají dobrodruhy byli neherci a ani jeden se po natáčení herecké kariéře nevěnoval.

Čtěte také:

Reklama