Už jste možná zaregistrovali plakát na nový film Ireny Pavlásové s prostým názvem Fotograf. Plakát, který přesně vystihuje Saudkovy fotografie a zároveň v nás vzbuzuje zvědavost. Jaký bude Karel Roden v roli kontroverzního fotografa?

m

V příběhu volně inspirovaném osudy světoznámého českého fotografa Jana Saudka se vracíme k některým dramatickým křižovatkám života umělce obdařeného nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. 

Středobodem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které defilovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v  soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítelkyně, intelektuální obdivovatelky. Jedny nezištně milující a oddané, jiné podváděné a zhrzené, další sdílející s rozkoší jeho bouřlivý život. Ale i takové, které s proslulým umělcem toužily spojit svou budoucnost, posedlé touhou zkrotit jeho svobodomyslnost, sdílet s ním jeho majetek, talent i geny. Exempláře všech těchto ženských typů zabydlují mimořádně strhující film oscilující na pomezí hořké komedie, milostné féerie a v závěru filmu i napínavého dramatu.

Hlavní roli ztvárnil Karel Roden, kterého si můžeme užívat ve zcela nové poloze, v níž ho diváci ještě neviděli. Je vášnivý, zábavný, vtipný, roztomilý i provokující. Novým filmovým objevem bude představitelka hlavní ženské role, velmi zajímavá Máša Málková.  Podobně i ostatní herci vytvářejí své postavy přesvědčivým a jedinečným způsobem.

Úvodní slovo scenáristky a režisérky Ireny Pavláskové

 „Jana jsem poznala jako člověka nesmírně citlivého, vnitřně bohatého a moudrého a trochu jiného, než jak se prezentuje před veřejností A ten jeho způsob, kterým vystupuje před lidmi, je určitá sebeobrana před světem. Líbilo se mi spojit ty dvě polohy umělce, který má velmi zajímavý život, prožil si své, prošel dvěma totalitami, nacistickou a komunistickou, a přesto zůstal vždycky svůj, nezaprodal se.  Zůstal věrný tomu, co jemu se líbí, a dokázal tím oslovit celý svět. Příběh je okořeněn humorem, neboť náš hrdina je smyslem pro humor vrchovatě obdařen. Film poodkrývá tajemství Janovy tvorby, ponořuje se do bizarního a sugestivního světa žen, které ho obklopují.“

Preiméra: 8.1. 2015

Režie:                      Irena Pavlásková

Scénář:                   Irena Pavlásková, Jan Saudek

Kamera:                 David Ployhar

Střih:                      Alois  Fišárek

Hudba:                    Jiří Chlumecký

Architekt:                  Petr Pištěk

Zvuk:                                Jiří Klenka

Kostýmy:                Jaroslava Pecharová

Ved. produkce:      Kristýna Drozdová

Dramaturgie:       Jaroslav Sedláček (ČT), Jiří Blažek

Hrají:                                              

Karel Roden, Marie Málková, Vilma Cibulková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil, Marika Procházková, Patrik Děrgel, Jitka Sedláčková, Igor Orozovič, Vanda Konečná, Jenovéfa Boková a další.                          

Reklama