dům

Film Dům s Miroslavem Krobotem a Taťjanou Medveckou v hlavních rolích, byl přijat do sekce Forum filmového festivalu Berlinale, jehož 61. ročník začne 10. února. Nominace na festival Berlinale je dalším z řady ocenění vyjmečného projektu, jehož scénář obdržel v roce 2007 na MFF CANNES prestižní cenu Krzysztofa Kieslowského pro nejlepší středoevropský nerealizovaný scénář. Česká distribuční premiéra je plánována na podzim roku 2011.

dům

Producenty filmu jsou autoři jednoho z divácky nejúspěšnějšího filmu posledních let Sněženky a machři po 25 letech, Viktor Tauš, Michal Kollár a Walter Kraft. „Máme z tohoto úspěchu opravdu radost. Festivalová sezona teprve začíná a přijetí do Berlina je její fantastický začátek,“ uvádí za producenty Viktor Tauš a dále dodává: „Film Dům je vedle svého scénáře unikátní hereckým koncertem Miroslava Krobota, Taťjány Medvecké a Judity Bardós. Věříme, že diváci si je nenechají ujít.“

dům
Scénář filmu Dům vznikl v rámci celoevropské struktury grantů MEDIA a získal mnoho ocenění a profesionálních doporučení. Mimo ocenění z Cannes jmenujme například prestižní Hartley Merrill International Screenwriting Prize (2005) pro nejlepší národní scénář.

dům

Film vypráví příběh otce, který pro každou ze svých dcer staví na vlastní zahradě DŮM. Do stavby domů projektuje všechny své sny a ambice, které ztratil v éře komunismu. Poté, co vyžene z domu starší dceru, která ho „zklamala“, soustředí veškerou sílu na budování domu pro mladší Evu. Konflikt mezi generacemi se vyostřuje v okamžiku, kdy i Eva začne proti otci a jeho snu nečekaným způsobem rebelovat. Jakou cenu zaplatí všichni zúčastnění, až všechna skrytá tajemství vyplují na povrch?

Obsazení:

dům

Miroslav Krobot
Táňa Medvecká
Ester Geislerová
a debutující Judita Bárdos

Tvůrci

dům

Scénář, režie Zuzana Liová
Kamera
Jan Baset Střítežský, Juraj Chlpík
Hudba
Walter Kraft
Zvuk
Lukáš Moudrý
Střih
Maroš Šlapeta
Koproducenti
Fog'n'Desire Films s.r.o., Samastinor a.s., Česká Televize, Slovenská Televize

Reklama