Novou českou komedii Bezva ženská na krku její tvůrci naplánovali na říjen jistě záměrně. Jako by tušili, že počasí bude letos obzvlášť nevlídné a zkřehlý divák bude potřebovat zahřát milým příběhem, jenž ho vtáhne do prosluněné atmosféry svérázného venkova.

Bezva ženská na krku je komedie o ženské odvaze najít samu sebe, o hrdosti, odhodlání a nesnázích, se kterými se i ta nejbezvadnější ženská může setkat na cestě za samostatností a láskou, hlásá filmový distributor. A je třeba dodat, že vše výše uvedené je předkládáno s přiměřenou a velmi příjemnou dávkou humoru. Žádné drama se, zaplať pánbůh, nekoná.

  • Pokud chodíte do kina, abyste se, dámy, pobavily, tak je to film přesně pro vás!

Hlavní postavy musí překonat řadu nesnází. Někdo by v tom možná viděl látku pro drama, ale pro mě je vždy boj s nepřízní osudu východisko ke komedii. Baví mě v tom postavy náležitě vymáchat a nechat změřit síly s vlastními nedokonalostmi a teprve když prokážou dost odvahy a odhodlání, mohou nalézt vlastní štěstí,“ říká scenárista a producent Jiří Vejdělek, jenž se pro tento druh filmu zřejmě narodil. A jsme za to rády, že?

Bezva ženská na krku

Děj filmu vám samozřejmě nebudu prozrazovat, to byste byly ochuzeny o řadu překvapení, včetně milostné scény Petry Hřebíčkové a Ondřeje Vetchého, které je zde pojata vskutku originálně.

V dalších rolích vás pak potěší vždy skvělý Miroslav Táborský v úloze starosty, stále šarmantní Jiří Langmajer jako záletný manžel, ale také třeba sympaťák Václav Postránecký či půvabná Tereza Kostková, u které tentokrát nemá šanci žádný chlap.

Bezva ženská na krku

Pokud patříte mezi milovnice filmových míst, prozradím, že natáčení probíhalo především v malebných Martinicích na Vysočině a pak starobylých Václavicích nedaleko Konopiště. Právě tam naleznete také místo nejdůležitější, zdejší hřbitov. A není bez zajímavosti, že o jeho květinovou výzdobu se s láskou postarali místní obyvatelé. A nejen kvůli natáčení filmu.

A teď už se mrkněte na pár fotografií, které jsem pro vás vybrala, neboť krásně vystihují milé naladění celého filmu.

Bezva ženská na krku

Krocení zlého muže začíná

Bezva ženská na krku

V závěru musí hlavní hrdinka řešit záludnou volbu: Bohatý a krásný zubař s tváří Jiřího Langmajera, nebo hrobník s nejasnou minulostí a tělem Ondřeje Vetchého?

Bezva ženská na krku

Rentgen nemusí sloužit vždy jen pro zdravotní účely… aneb ženská vynalézavost v praxi.

Bezva ženská na krku

Proč se mám svléknout celý, když mě bolí ruka, diví se Ondřej Vetchý v ordinaci. Inu, ženy mají svůj plán…

Tak příjemnou zábavu!

foto: CinemArt a.s.

Přečtěte si také:

Reklama