Prohání se na parketě v podpatcích jako by se s nimi narodil, jeho chůze na jehlách je elegantní, ženská a sakra smyslná a přitom je to muž. Řeč je o perfektním tanečníkovi Filipu Jankovičovi. Ten dokazuje, že i chlap může tančit na podpatcích a být u toho sexy. Věřte, nebo ne, ON je v tom opravdu dobrý.  

Filipe, my jsme tě prvně mohli spatřit v jedné talentové soutěži, kde jsi zkoušel štěstí coby zpěvák. Pověsil si zpěv definitivně na hřebíček? Jak to, že o tobě je slyšet spíše ve spojitosti s tancem?
Já jsem naštěstí nebyl až tak tvrdohlavý a včas jsem si uvědomil, že nejsem ten typ zpěváka, za kterého by lidi platili a chtěli ho vidět na celovečerním koncertu. :-) Já zpívání miluju, to bezpochyby, je to pro mě skvělý relax. Ale muziku jako takovou mužů naštěstí vyjádřit i prostřednictvím tance, který je stejně můj největší koníček. Upřímně, ani nelituju, že už veřejně nezpívám.

Nedávno jsi však zazářil v další talentové soutěži, ale úplně s něčím jiným. Já to viděla a byla jsem vážně nadšená :-), prozraď ostatním, o co jde?
Teď účinkuju v televizní show Československo má Talent spolu se svými kamarády z Londýna - Joellem a Kashem. Tancujeme na podpatcích a vytváříme tak show, která diváka překvapuje, možná i šokuje a zároveň baví. Osobně jsem velmi rad, že se moje vystoupení chytlo u širšího publika. :-)

sd

Chlap a podpatky, to přeci vůbec nejde k sobě? Jak tě to napadlo?
Nemáš pravdu. Po staletí byla obuv s podpatkem pomůckou při jízdě na koni. Později v 17. století si ji muži z té nejvyšší vrstvy přivlastnili, jako svou obuv prý pro to, aby byli vyšší od té spodní vrstvy. Ženy si podpatky přivlastnily až v polovině 19. století. Mě ale napadlo, vrátit podpatky zpět na nohy mužů jen v rámci show, kterou vytvářím. Kromě toho, že je to novýj vítr do světa showbusinessu, mě osobně to moc baví a v podpatcích se cítím sebevědomě.

Bylo pro tebe těžké naučit se na podpatkách? Protože i spousta žen, ač nosí podpatky stále, tak na nich neumí.
Mám pocit, že jsem přirozený talent :-). Od první chvíle to šlo nějak samo. A jak říkám, jakmile si nasadím podpatky, moje sebevědomí se obrovsky změní, vyroste.

Když někde vystupuješ coby tanečník na podpatcích, jaké jsou rekce? Pozitivní nebo spíše naopak?
Pozitivní. Já jsem si jistý tím, co dělám a snažím se to dělat špičkově, na té nejvyšší úrovni. A lidi to vidí a umějí ocenit.

Já vím, že ty máš i lekce, kde tanec na podpatkách vyučuješ, je to jen pro ženy, nebo můžou přijít i chlapi? Případně v jakém počtu muži chodí?
Tak jako balet, i tanec na podpatkách je pro ženy i muže. Je to jen posunutá forma tanečního uměni. Na moje lekce přijdou v průměru vždy 2-3 muži. U mě se nikdy nehraje hra, ty nesmíš a ty můžeš, každý je vítaný.

Jak taková hodina probíhá?
Moje hodina začne rozcvičkou na podpatcích, to znamená rozhýbáním těla a opakováním základních prvků. Ty se pak v rozšířenější formě využívají do choreografie, kterou učím v půlce taneční hodiny. Mezitím ale ještě dělám catwalk, což znamená chůze na podpatcích, která je pro mě nesmírně důležitá. U ní se totiž nejlíp trénuje výraz.

Hrozně mě zajímá, kolik párů bot s podpatkem máš ty osobně? :-)
Já mám 3 páry bot. Dvoje používám na vystoupení a jedny na trénování.

Chodíš v podpatcích i v soukromí?
Asi někoho překvapím, ale v soukromí jsem chlap a preferuju mužskou módu. :-)

Bylo kvůli podpatkům nějaké zranění?
Musím zaklepat, ale nikdy jsem neměl žádné zranění. Jednou jsem natáčel hudební videoklip s párem bot, kde obě byly levé, protože jsem zapomněl jejich páry na hotelu :-). Nedalo se nic dělat, jako profík jsem to odtancoval a naštěstí jsem zvládnul i to.

Já tě viděla několikrát vystupovat a musím říct, že jsi neuvěřitelný tanečník a máš dokonalé pohyby, jak dlouho se tanci věnuješ?
Já jsem se narodil rodičům tanečníkům. Táta i mama byli taneční pár a máma ještě s bříškem chodila na taneční soutěže. Já už od sedmi aktivně tancoval. Prošel jsem si latinou, folklorem, disco dance, street dance, baletem, jazzem a tak dále. Moje tělo se tak hravě přizpůsobí jakémukoliv stylu. Ani tanec na podpatcích mě tak nepřekvapil, myslel jsem, že to bude horší. :-)

Ty jsi nějakou dobu byl v zahraničí a měl velké úspěchy, jaké jsou pro tebe ty nej a na co jsi opravdu hrdý?
Jsem hrdý, že už za 2 roky svého účinkování v Londýně si mě všimli choreografové a začali mě oslovovat do velkých projektu. Však nejvíc hrdej jsem byl, když si mne choreograf Mariah Carey vybral na konkurzu z 200 výborných tanečníků. Já pak byl mezi dvanáctkou nejlepších kluků, kteří s Mariah točili taneční reklamu k jejím vánočním hitům. To byla pecka! :-)

sd
Zdroj foto: Facebook.com

Čtěte také:

Reklama