647714cd37a20obrazek.png
Foto: Shutterstock

Monika
Když dceři vyrostly první zuby a neměla ještě takovou sílu se vzpouzet, tak to čištění docela šlo, postupem času to ale bylo horší a horší. Hodně nám pomohla říkanka, kterou recituji, když si dcera čistí zuby. Na internetu se jich dá najít opravdu hodně, ale my máme nejradši tuto:

Čistím zoubky řízy, řízy,
ať jsou bílé jako břízy.
Čistím zoubky říz a říz,
ať jsou bílé jako sníh.
Vlevo, vpravo, vpředu, vzadu,
horní a pak ještě dolní řadu.
Čistím zoubky říz a říz,
ať má každý radost z nich.

Ester
Všechny nové činnosti se snažíme řešit pomocí knížek. Koupili jsme knížku, když se syn učil na nočník a stejně jsme to vyřešili i s čištěním zoubků. Ukazujeme si obrázky, vysvětlujeme si, proč se musí čistit a syn to naštěstí docela chápe.

Jana
Já jsem na to šla asi docela drasticky, ale syn si opravdu zuby čistit nechtěl. A čím byl starší, tím bylo horší ho donutit. Manžel na něm klečel a já čistila. Nakonec jsem mu jednou ze zoufalství ukázala obrázky zkažených zubů z internetu a pohrozila, že takhle hrozně to bude vypadat v jeho puse. Od té doby je to s ním mnohem lepší.

Hedvika
K čištění používáme sonický zubní kartáček a aplikaci, která dceru čištěním provede. Vždycky si dá tablet na umyvadlo a opravdu pořádně a důkladně čistí. Moc ji to baví a na každé čištění se snad i těší.

Lucie
Naše děti nikdy s čištěním zubů zásadní problém neměly, ale možná to bylo taky tím, že jsme je nikdy nedrželi v koupelně u umyvadla. Celá naše rodina je zvyklá chodit s kartáčkem po celém bytě nebo se u čištění dívat na televizi. Člověka tam něco zaujme, a tak třeba vydrží čistit ještě o dost déle, než by vydržel normálně. Hned jak vylezly první zuby, tak jsme dětem taky koupili kartáček a každý večer jsme jim ho dávali do ruky, aby si na něj zvykly.

Eliška
U nás to byl docela boj, ale nakonec zabral maňásek. Zuby nečistím já, ale plyšový medvídek, který je hrozně zábavný a neustále u toho něco povídá, takže dcera se na čištění snad i těší.

Zdroje: respondentky redakce

Čtěte také:

Reklama