5ea019f9ade8fobrazek.png
Foto: Shutterstock

Umělé prodloužené řasy sice vypadají samy, ale většinou se to děje postupně. Proto ženy chodí na pravidelné doplňování. Teď, když na doplňování nemohou, může snadno dojít k tomu, že část řas opadá a část zůstane na oku, čímž bude pohled připomínat vypelichaný smeták. V této situaci je lepší si řasy doma odstranit. Jak správně na to?

Při odstraňování si počínejte nanejvýš opatrně, určitě nechcete s umělými řasami vzít i své vlastní. Metod existuje několik. Rozhodně se je ovšem nesnažte silou vytrhávat. Je velké riziko, že spolu s umělými řasami se zbavíte i vlastních. Ty navíc bývají po odstraněný umělých poškozené. Proto je můžete podpořit například používáním speciálních sér. O tom, jak o řasy pečovat jsme psaly v článku Oči jako mrkací panenka! Máme pro vás rady pro přirozeně dlouhé a husté řasy.

Pára a olej:

První způsob využívá spojení účinků vodní páry a oleje.

  1. Důkladně si oči a řasy odličte, odstraňte z nich zbytky řasenky i linek.
  2. Nad hrncem s horkou vodou a pod ručníkem si přibližně deset minut napařujte obličej. Pára pomůže povolit lepidlo.
  3. Na odličovací tamponek si dejte pár kapek olivového oleje. Skvělou volbou je i ricinový olej, který vašim řasám zároveň pomůže se rychleji vzpamatovat a posílí je. Tamponkem lehce přetírejte řasy. Dejte si ovšem pozor, aby se olej nedostal do oka. Řasy začnou postupně vypadávat.
  4. Pečlivě si oči umyjte.

5ea01b5296edfobrazek.png
Foto: Shutterstock

Odstraňovač lepidla:

V drogerii, popřípadě na internetu, si můžete pořídit i odstraňovač lepidla, který používají kosmetičky. Dá se sehnat v různých konzistencích od krémové (vhodnější pro laiky) po gelovou a je dobré se s vaší kosmetičkou alespoň po telefonu domluvit, který by vám doporučila.

  1. Důkladně si oči a řasy odličte, odstraňte z nich zbytky řasenky i linek.
  2. Menší množství odstraňovače lepidla naneste na aplikační kartáček, popřípadě na vatový tamponek a následně na řasy. Dejte si pozor, aby se vám produkt nedostal do oka. Počkejte asi minutu, řasy se začnou postupně oddělovat.
  3. Řasy jemně vyčesávejte po směru růstu.
  4. Pečlivě si oči umyjte.

Čtěte také:

Reklama