Jmenuji se Fialová, jak moje přezdívka napovídá.

Mé příjmení mi připadá úplně normální, docela hezké, možná až moc libozvučné. Vdala jsem se před půl rokem a oproti příjmení předchozímu to byla změna docela vítaná, i když už jsem si za ta léta na původní příjmení, velice výrazné a až moc valašské, celkem zvykla.

Protože už znám manžela a jeho rodinu hodně dlouho, nějak moc mne nenapadlo ve jméně Fiala hledat barvu – spíš do očí bila spojitost s květinou, fialkou.

Fialová barva se ale začala neodmyslitelně vtírat hned od začátku.

Na naši „posvatební“ akci přišlo asi třicet známých… a všichni byli ve fialové,  lila, purpurové… prostě se domluvili a dokonale nás rozesmáli (že by chodil někdo úplně celý ve fialovém, to se moc nevidí… a není to nic moc).

Jako překvapení nám každý z nich dal malý dáreček. Teda spíš kýč. Doslova fialový kýč, jak zněl prý hromadný pokyn.

Takže máme fialový květináč, fialovou židli, pokladničku, papuče, tužku, průpisku, složky, obraz, svíčky, hrnek, záchodový papír a tak dále… ani jsem netušila, že se tak moc fialových věcí dá koupit (naštěstí mezi nimi byla i čokoláda Milka…).

Další barevné důsledky to mělo v práci.

Kolegové se dozvěděli o svatbě až poté a alespoň se na novém jméně vyřádili. Neustále až doteď se v naší kanceláři ozývá: Paní Zelená, Modrá, Oranžová, Červená.  A co teprve oblíbené označení United Colors of Benetton..

Taky do telefonu už mne několikrát nachytali, když se ozvalo úředním hlasem třeba: „Dobrý den, můžu mluvit s paní Růžovou?“

Je to divné, ale chvíli trvá, než si uvědomíte, že je to sranda.

A taky moje oblíbená lila košile a tričko teď tak často nenosím. Vždycky si uvědomím, jak se vlastně jmenuji a raději to nechám ve skříni, ani nevím proč.

A potom se řekne, obyčejné příjmení...

Fialinka


Milá Fialinko i ostatní ženy-in,
přeji vám všem krásné úterní ráno. A protože je fialová moje oblíbená barva, mohu Vám, Fialinko, Vaše příjmení jenom závidět. Navíc jako milovnice čokolády bych brala i tu Milku jako posvatební dárek :-).

A co vy, milé ženy-in? Jméno a příjmení - dělá vám problémy, co jste si s ním musela zažít v dětství a znáte někoho, jehož příjmení by se na veřejnosti raději nemělo říkat nahlas?!

Napište nám. Na konci dne nejzajímavější příspěvky odměníme dárečky.

                                                       redakce@zena-in.cz

 
Reklama