Já osobně tedy nerozlišuji mezi letním či dovolenkovým čtením a zimním. Jediný rozdíl je, že v zimě čtu zásoby od Ježíška.

V létě naopak preferuji čtivo voděodolné, luštitelné, nebo alespoň takové, kde mne nemrzí, když ho zapomenu na koupališti, na dovolené nebo ho rozmočí plavky či vylitá limonáda.

Letos to je ale jiná.

Vzhledem k nedávno oslavenému kulatému výročí svatby jsem manželovi nadělila Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku.

Když jsme to před lety dali dohromady, byl můj první vánoční dárek pro něho Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

V zápětí se ukázalo, že manžel poslouchá, ale s mapou by nedošel ani za roh. I přes naše poněkud prohozené role jsme to těch deset let nějak ukoučovali.

Že by ta kniha chtěla předznamenat naší další dekádu?

Ale rovnou říkám, že ty prohozené role nám vyhovují lépe.

S přibývajícím věkem totiž pozoruji, že manžel vyžaduje lásku a já bych se na tu omáčku okolo klidně vybodla:) každopádně pro tohle léto je to moje knížka k vodě i na dovolenou.

Mám ji stále v tašce s ručníky, plavkami a šnorchlem. Už je plná písku, drobků a fleků od zneškodněného obtížného hmyzu. Po kapitolách si ji pomalu vychutnávám mezitím, co se opékám na dece.

Ve fázi b donutím ke čtení ještě manžela.Koneckonců...dostal ji přece on:)
FFF

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


:)))  Já už si to konečně musím taky přečíst, když to všichni tak chválí… M.

Pište co čtete, nebo jste četli či se chystáte číst. Doporučte knihu na kterou nezapomenete. Svěřte se na redakce@zena-in.cz

Vítězný e-mail získá jak jinak než knihy.

Snad vítězi udělá radost zajímavý román „Zavržený“ od Beccy Fitzpatrick, strhující příběh Revy Mann „Rabínova dcera“ a kniha Joanne Fedler „Srdce na háčku“, kterou vřele doporučuji, protože autorka umí podat čtivě a poměrně vtipně i problematické věci.

Reklama