Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se přehoupl do druhé poloviny. Znalci tvrdí, že po prvních zahřívacích dnech se právě v tomto okamžiku rozjíždí festivalový rej naplno. Jejich slova potvrzuje skutečnost, že ani oficiální hosté z řad celebrit nestíhají nabitý program.

Návštěvníci festivalu tak mohou pozorovat známé tváře českého show-businessu, jak šílí ve svých drahých limuzínách v dopravních zácpách nebo rychlostí blesku prolétnou kolonádou z módní přehlídky či párty na další akci, kde slíbili svoji účast.

Shon, spěch a nervozita však k atmosféře patří a vášně budí naplno. To ostatně potvrzuje i herec, zpěvák a moderátor Marek Eben, jehož tvář a osobitý humor k festivalu už neodmyslitelně patří. "Od doby kdy jsem ve Varech kdysi začínal, festival narostl do neuvěřitelných rozměrů. Ať už jde o počet kin či počet promítaných filmů. Kromě toho tehdy na festival jezdilo velmi málo návštěvníků. To vše se za uplynulá léta zcela změnilo. Dnes jsou Karlovy Vary áčkovým festivalem na světové úrovni. A je to vidět na každém kroku," řekl se tiskové agentuře Korzo Marek Eben. "Akcí je tolik, že nikdo nemá šanci stihnout vše, co festival nabízí, což mě velmi mrzí. Navíc jsem na festivalu pracovně, a tak nestíhám prakticky nic. Jsem rád, když dobře odvedu moderování, připravím festivalové minuty a natočím Plovárnu. Víc stihnout prostě nejde," konstatoval Eben odevzdaně.

Pracovně byla na festivalu i populární herečka zpěvačka Yvetta Blanarovičová. Uváděla zde autogramiády herců v hotelu Thermal. Herečka přiznala, že už nenavštěvuje mejdany jako dříve a naučila se v klidu si vychutnat festivalovou atmosféru i pohodu lázeňského města. "Poslední dva roky jezdím na festival pracovně a nezapírám - je to velký fofr! S tím už ale počítám, a tak jsem si své tempo přizpůsobila okolnostem. Nechodím moc na mejdany, protože už nemám chuť někde blbnout do rána. Spíš si Vary užívám v pohodě a v klidu. Vyšetřím si mezi prací trochu času a udělám si relax. Dám si něco dobrého v restauraci na pěší zóně a nechám se unášet lázeňskou atmosférou. Takhle si festival daleko lépe užiji než na nějakém divokém večírku," řekla Yvetta Blanarovičová.
Reklama