m

Léto je dobou festivalů, kde se potkávají milovníci různých hudebních žánrů všech generací. Zdálo by se, že oblečení nehraje až tak významnou roli, ale opak je pravdou. Můžete být součástí davu, ale zároveň ukázat svůj smysl pro originalitu. Chcete být přece středem pozornosti, ne?

Jako návštěvnice festivalu můžete ukázat nejen svůj smysl pro muzikálnost, ale i svůj originální styl oblékání. Festivalová móda je stejně jako její fanoušci velmi uvolněná, ale má svá určitá specifika. Co ji ovlivňuje?

Žánr. O tom snad nikdo nepochybuje. Jinak se oblečete na metalový „fesťák“, a jinak na folk. Musíte přece „ladit“ nejen s ostatními fanoušky, ale i se stylem hudby.

Počasí: Musíte být připravena na vše: během festivalu, který se koná i několik dní, byste měla počítat jak s tropickými vedry, tak s bouřkami a přívalovými lijáky.

Pohodlí: Pochybuji, že by se některá z fanynek chtěla lopotit na vysokých podpatcích. Vzhledem k nerovnému a často velmi „nestandardnímu“ terénu by byly krajně nepraktické.

Praktičnost: Mít toho na sobě co nejméně a zároveň všechno po ruce. Zvláštní, že? Ale během festivalu nemáte čas ani chuť běhat se někam převlékat. Proto je pro festivalový styl typické vrstvení, abyste byla flexibilní. Tento bod vlastně souvisí i s bodem „počasí“.  

Originalita: Tady platí dvojnásob. Ano, jsou jistá pravidla, viz bod „žánr“, přesto se cení, když nějakým způsobem „trčíte“ a poutáte pozornost. Chcete, aby se za vámi všichni otáčeli a chtěli se seznámit. I proto (nebo právě proto?)na festivaly chodíte. Nebo ne?

Podívejte se na některé ukázky festivalových modelů, které ocenili módní blogeři. Která kreace se nejvíc líbí vám? Napište nám svůj názor do diskuze

Foto: www.vogue.com

Čtěte také:

Reklama