Protože se Žena-in.cz stala partnerem soutěže Miss Bikiny, která je součástí festivalu, připravili jsme pro vás rozhovor s jeho organizátorkami Markétou Brychtovou a Janou Volkovou, WaterSweets.

Žena-in: V poslední době se začíná mezi lidmi hodně mluvit o vámi připravovaném festivalu. Můžete našim čtenářům tuto akci maličko přiblížit? Kdy a kde se bude festival konat?
Celá akce proběhne ve dnech 28. 6.–5. 7. 2007 na řeckém ostrově Lefkáda v letovisku Vassiliki, které patří mezi tři nejlepší windsurfingové spoty v Evropě. Hlavní myšlenkou festivalu je spojit příjemné s užitečným :-).

Žena-in: Jak vůbec vznikl tento nápad?
Na Lefkádu jezdíme už několik let surfovat a toto místo jsme si velice oblíbily. Funguje zde termika, takže máte téměř každý den jistotu, že se dostanete na vodu. Navíc je tu rovná voda, což je velice vhodné i pro ty, kteří se tomuto sportu chtějí naučit. A když k tomu přidáte i sluníčko, tak co víc si může člověk přát. Na poslední naší dovolené nás napadlo zorganizovat windsurfingové závody a k tomu udělat nějakou párty. S touto myšlenkou jsme se vrátily zpět do Čech. Díky tomu, že česká surfařská komunita je poměrně malá a lidi se mezi sebou už znají, potkaly jsme se tak i s Markem Raškou, prezidentem ČWA. Toho náš nápad zaujal natolik, že se rozhodl jít do tohoto projektu s námi. Nesmíme také zapomenout zmínit našeho hlavního partnera, kterým se stala společnost Humdrum (www.humdrum.cz). A pak už to začalo nabírat obrátky, až se vše zformovalo do současné podoby.

Žena-in: Na co se tedy můžou těšit účastníci festivalu?
Hlavním bodem programu je otevřené Mistrovství České republiky ve windsurfingu, a to v disciplinách Slalom a Freestyle. Závody jsou organizovány pod záštitou České windsurfingové asociace (www.cwa.cz). Do těchto závodů se mohou přihlásit nejen členové asociací, ale i lidé, kteří se věnují windsurfingu jen tak pro radost. V rámci našeho festivalu proběhne i kvalifikace na Mistrovství světa ve windsurfingu, a to v dětské kategorii - Slalom. S touto částí nám pomáhá samotný Eric Girard, jezdec týmu Starboard.

Žena-in: Bude se tedy jednat hlavně o akci pro surfaře?
Nikoliv, závody ve windsurfingu budou sice stěžejním bodem celého festivalu, a to díky skvělým povětrnostním podmínkám, ale jak je již ze samotného názvu patrné, připravujeme program, který bude sestaven z mixu různých adrenalinových sportů a kultury. Mezi naplánované body programu patří freestyle motocrossová exhibice Petra „Pilníka“ Piláta a Petra Kuchaře. Dále bychom zde rády přivítaly nejlepší české BMX jezdce, kteří by předvedli divákům neuvěřitelné kousky, při kterých bude naskakovat husí kůže. Určitě nesmíme zapomenout ani na dance párty. Ta se bude konat v přístavu Vassiliki. A pro pány, a nejen pro ně, jsme připravily soutěž o nejkrásnější plážovou kočku Miss Bikiny. Jsme rádi, že se váš magazín stal mediálním partnerem této soutěže. Věříme, že soutěž ženy zaujme a přihlásí se. Také jednáme o možnosti live koncertu. Zkrátka chceme, aby se lidé opravdu bavili a užili si svou dovolenou na krásném řeckém ostrově. Jinak informace o přípravách a vůbec celém projektu jsou k dispozici na našem webu. (www.watersweets.com)

Žena-in: Jedná se o první ročník, máte v plánu zorganizovat něco podobného i v příštích letech?
Určitě chceme z této akce udělat tradici. Jak si jistě dovedete představit, tak příprava prvního ročníku tam i směřuje. Nejeden člověk nám již řekl, že jsme blázni, když jsme si vybrali zrovna Řecko. Za vše asi mluví u nás tolik rozšířené pořekadlo „Nikdy nevěř Řekům“. Možná právě proto jsme první, kdo se rozhodl něco takového a v takovém měřítku zde uspořádat. Důvodem je i to, že na Lefkádu jezdíme už více let a za tu dobu jsme stihly jejich zemi a vůbec řeckou mentalitu docela dobře poznat. Naším řeckým partnerem se stala navíc radnice ostrova Lefkáda a spolupráce s nimi je zatím bez problémů.

Žena-in: Jak se na Lefkádu můžou účastníci a dovolenkáři nejlépe dostat (letadlem/autem)?
Ostrov Lefkáda jako takový stále patří mezi méně navštěvované ostrovy, tím pádem zájezdy nabízí jen málo cestovek. Takže lidem, kteří se chtějí dostat na tuto akcičku, doporučujeme mrknout na naše stránky (www.watersweets.com), kde naleznou potřebné informace. Každopádně možností mají několik, tzn. letecky s cestovkou, autem po své vlastní ose, nebo jde kombinace letecky do Athén a z Athén buď autem, nebo autobusem. Pro informaci z Athén na Lefkádu trvá cesta autobusem zhruba pět hodin. Jinak rádi poradíme i v případě individuálních požadavků, takže stačí napsat mailík.

Žena-in: A na co se těšíte, holky, nejvíc vy :-)?
No určitě by nás nejvíc potěšilo vidět lidi, jak si celou akci užívají! :-) Rozhodně se těšíme i na to, až všem Řekům a vůbec cizincům ukážeme, že i v Čechách máme spousta borců, co mají světu co ukázat:-))

Do soutěže o Miss Bikiny se můžete přihlásit právě teď ZDE. Bližší informace přineseme ve středu!

Reklama