To se v průběhu března zákazníci Westfield Chodov dozvědí na Festivalu udržitelné módy. Ten si klade za cíl inspirovat k odpovědnějšímu vztahu k oblečení. Akci zahájí v sobotu 7. března excentrický britský návrhář Daniel Lismore.

chodov.jpg
Společenská poptávka po udržitelnějších řešeních tlačí firmy do hledání nových business modelů. Podle studie Jak nakupujeme: Příští dekáda[1] je pro 86 % Čechů důležité, aby byla pro prodejce i výrobce zboží udržitelnost prioritou. Dvě třetiny z nich jsou pak ochotní za takovou přidanou hodnotu připlatit.

Tento trend se logicky nevyhýbá ani módnímu průmyslu, který dlouhodobě patří mezi hlavní hybatele kvality životního prostředí. Westfield Chodov proto bude v termínu od 8. do 29. března hostit festival zaměřený na různé přístupy k udržitelné módě a životnímu stylu.

Ve vztahu k našim nájemcům, dodavatelům i provozu samotné budovy vždy hledáme co nejodpovědnější řešení. Nyní jsme se rozhodli představit našim zákazníkům otázku udržitelné módy, a to co nejjednodušeji. Pomocí konkrétních příkladů vysvětlíme různé přístupy k udržitelnosti a zákazníkům ukážeme, jak k ní mohou sami jednoduše přispívat,“ říká Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov.

Svůj workshop v programu Festivalu udržitelné módy povede například módní návrhářka Kamila Vodochodská, spisovatelka a zakladatelka nadace Be Charity Bára Nesvadbová nebo nezisková organizace Bezobalu. Mezi vystavujícími pak Westfield Chodov poskytne prostor prodejcům a značkám, které by se v obchodním centru hledaly stěží. Svoji práci tak zákazníkům představí autoři upcyklovaných hodinek Prostě Prim nebo vybrané značky a prodejci udržitelné a etické módy Les Goodies, SUTU nebo Vidda Fashion and Living Store. V rámci festivalu pak Westfield Chodov upozorní také na udržitelné kolekce a další ekologické iniciativy svých stálých nájemců H&M, dm drogerie markt, Adidas, Nespresso, Ecco, C&A, Converse nebo Intimissimi.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne v sobotu 7. března a stane se tak za účasti extravagantního londýnského umělce, designéra a stylisty Daniela Lismora.

Při tvorbě svých návrhů, které balancují na hranici oděvu, textilní sochy či brnění, hojně využívám odpadní materiály. Dny, někdy i měsíce, je potom aranžuji bok po boku se skutečnými šperky, dokud nemám pocit, že je vše na svém místě. Ten kontrast mě baví hlavně proto, že není rozpoznatelný. Věci totiž nemusí být drahé a už vůbec ne nové, aby byly krásné. I proto si myslím, že ze současného trendu udržitelnosti se nevyhnutelně stane masová záležitost, a to je dobře,“ dodává Daniel Lismore.

Festivalů udržitelné módy bude ve Westfield Chodov na náměstíčku před prodejnou Peek & Cloppenburg probíhat od 8. do 29. března.

Celý program akce včetně jednotlivých workshopů a vystavovatelů je k dispozici na stránkách www.westfieldchodov.com.

DanielLismore-p174.jpg

Daniel Lismore
Britský umělec, designér, stylista a spisovatel Daniel Lismore svoji kariéru začínal jako fotograf, aby se později sám stal modelem pro jiné světové uznávané fotografy jako jsou Mert & Marcus, Steven Klein, David LaChapelle nebo Ellen von Unwerth. Známým se stal zejména pro svůj nekonvenční přístup k životu. Sám říká, že „svůj život žije coby umělecké dílo“. Na veřejnosti se objevuje obvykle ve vlastních komplikovaných modelech na hranici haute couture, které v sobě kombinují prvky odpadních materiálů, šperků, historických objektů či brnění. Inspiraci pro svoji tvorbu Lismore čerpá z cest a často v ní reflektuje a mísí estetiku rozličných kultur a etnik. Jako další důležitý zdroje inspirace Lismore uvádí obrazy, které si zaznamenává v průběhu lucidního snění.

Časopis Vogue nazval Daniela Lismora „nejvýstřednějším anglickým kostymérem“, britský list The Guardian jej zařadil mezi stovku nejvlivnějších osobností svého žebříčku Pride Power.

[1]Výzkum společnosti Unibail-Rodamco-Westfield s názvem Jak nakupujeme: Příští dekáda uskutečnila společnost SCB Partners v červnu a červenci 2019. Zúčastnilo se ho 15 750 spotřebitelů z deseti evropských zemí včetně České republiky. Ve všech zemích byly použity reprezentativní vzorky na celostátní úrovni doplněné o městské nárůsty v předem určených metropolích. V případě České republiky se jednalo o Prahu.

Reklama