Během prvního zářijového víkendu ožijí fasády historických domů světelnými a digitálními projekcemi. Audiovizuální show na téma „Život Karla IV.“ se odehraje mimo jiné na karlovarské Mlýnské kolonádě, Alžbětiných a Císařských lázních. Díky speciálním efektům ožije řeka Teplá i strom v jednom z parků.

Návštěvníci se mohou těšit na spektakulární podívanou čítající šest zastávek. Na těch bude za použití nejmodernějších technologií představena jedna z nejvýznamnějších postav naší historie. Karel IV. byl vizionář, budovatel a myslitel, který představil a prosadil celou řadu nových myšlenek. Ve stejném duchu se pak musí odehrát i oslava jeho narození.

kv2

Laserové bludiště i mluvící strom

Největším lákadlem celé show je zapojení diváka do děje. Jednu ze zastávek tvoří laserové bludiště, které zamotá hlavu nejednomu účastníkovi. Odměnou za úspěšné překonání světelného labyrintu bude fascinující duhový koncert, který za pomoci světelných efektů a podmanivé orchestrální hudby roztančí Mlýnskou kolonádu. Show vyvrcholí na poslední zastávce u Císařských lázní, kde je připraven interaktivní videomapping. Diváci budou mít šanci ovlivnit cestou, kterou se příběh vydá.

kv3

Hrané prohlídky města

O festivalovém víkendu můžete zavítat na jednu z posledních hraných prohlídek města sezony. Herci pouličního divadla Viktora Braunreitera vypráví příběh Karlových Varů od doby, kdy Karel IV. skolil jelena u Vřídla. Hrané prohlídky začínají vždy v 19 hodin večer u altánu Bellevue na Šibeničním vrchu a konají se 8. července, 13. srpna, 3. září a 7. října.

Více na: 700.KarlovyVary.cz

plavba

Zdroj foto: tisková zpráva

Reklama