shutterstock-453035239.jpgFoto: Shutterstock

Na konci září probíhá v krásném jihoafrickém městečku Hermanus nedaleko Kapského města každoroční Festival pozorování velryb. Oslavuje se jím návrat velryb, zejména plejtváků dlouhoploutvých, do vod Walker Bay a příchod jara. Velryby vydrží pod hladinou až třicet minut, než se vynoří, aby se znovu nadechly. Takže to chce pořádnou dávku trpělivosti. Výsledek ale pak stojí za to. Vyskakují totiž až do výšky dvaceti metrů.

shutterstock-196086887.jpgFoto: Shutterstock

Hermanus je nejlepší destinací na světě, kde lze velryby pozorovat. Do přímořského letoviska se během festivalu hrnou tisíce návštěvníků, aby v jedinečném přírodním prostředí zažili nezapomenutelné okamžiky a zapojili se do jejich vítání. Během několika večerů festivalu se lidé baví hudbou, kabaretními a komediálními čísly a celou noc tančí na africké rytmy. Přítomno je zde také mnoho řemeslníků, hudebníků a řada sportovních hvězd. Největšími hvězdami festivalu jsou ale samozřejmě velryby. 

shutterstock-1299372400.jpg

Foto: Shutterstock

Letos měl festival začít 24. září a trvat až do 27. dne tohoto měsíce. Kvůli pandemii COVID-19 musel být však zrušen. A tak se žádné veselí nekoná. Velryby skákající nad hladinou si letos tak užijí jen místní.