Jestli se o víkendu nechystáte do Prahy, měli byste si to ještě rozmyslet. Festival Open House Prague 2016 totiž 14. a 15. května zpřístupní interiéry celé řady běžně nepřístupných pozoruhodných budov. A někde dokonce chystají i doprovodný program.

„Open House” představuje jednoduchou, ale silnou myšlenku. Zpřístupňovat běžně nepřístupné pražské budovy zvídavé a zvědavé veřejnosti. Na jeden víkend v roce otevírá zajímavá sídla firem, úřadů či moderní technické stavby, okolo nichž jste zvyklí procházet. Letos jich bude 51. Které to jsou?

Zpřístupněny budou například domy U Dvou zlatých medvědů či U Kamenného zvonu, Invalidovna, Kramářova vila, Masarykovo nádraží, Národní galerie v Praze – Schwarzenberský palác či Památník národního písemnictví – Strahovský klášter. To je ale jen zlomek ze zapojených budov. Jejich celý seznam a více informací naleznete ZDE.

praha

Zdroj foto: Shutterstock

Myšleno je i na zábavu, a to nejen pro dospělé. Tak například nové sídlo společnosti Microsoft návštěvníkům dokáže, že technologie budoucnosti je na dotek již dnes! Program je tu připraven i pro starší děti, které si mohou vyzkoušet například Xbox nebo zařízení s Windows 10. Pokud se chcete dovědět, jak moderní technologie propojí celou vaši domácnost a proč Office už nepatří jen do kanceláře, podívejte se na program podrobněji ZDE.

Celou nabídku doprovodných programů k jednotlivým budovám naleznete na stránkách Open House Praha.

Reklama