Již sedmý ročník Festivalu muzejních nocí 2011 proběhne ve dnech 20. května - 11. června 2011. Jde o ojedinělou akci, která nemá v Evropě obdoby.

Festival muzejních nocí 2011 / 7. ROČNÍK

Festival proběhne ve dnech 20. května - 11. června 2011.

V roce 2004 přišlo Národní muzeum s projektem první Pražské muzejní noci. Tato akce se setkala s nebývalým ohlasem návštěvníků. V roce 2005 se již k Praze připojila i další města napříč celou republikou – konečný počet byl 73 měst a přibližně 100 muzeí a galerií.

V rozmezí cca čtyř týdnů, na přelomu května a června, muzea v České republice na jednu noc zdarma otevírají návštěvníkům své výstavy a expozice v netradiční noční dobu a pořádají při tom množství rozličných kulturních pořadů. Festival muzejních nocí je ojedinělá akce, která nemá v Evropě obdoby.

muzeum

Novinkou od čtvrtého ročníku je Národní zahájení festivalu, které se každý rok uskutečňuje ve spolupráci s Asociací krajů ČR a některým z krajů České republiky jako oficiální začátek téměř měsíc trvajícího svátku muzejních nocí.

O tom, kde se jednotlivé muzejní noci konají a jaký je zde pro návštěvníky připraven program informují společné internetové stránky na adrese http://www.muzejninoc.cz

 

Muzejní noc zabalená do papíru

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou pořádá Muzejní noc již pošesté.

Letošní Muzejní noc je zároveň i pozvánkou na Mezinárodní trienále JABLONEC 2011, Oděv a jeho doplněk. Žádné tradiční materiály a techniky však tuto noc neuvidíte, vše bude z papíru.Papírové budou i kostýmy žáků, kteří si společně s autory expozic vzali na starost noční prohlídku muzeem a připravili také papírové modely pro netradiční módní přehlídku.

muzeum

Předvedení modelů v divadelním duchu zajistí skupina herců z Naivního divadla v Liberci. Tyto módní přehlídky proběhnou 20. května ve 20.30, 21.30 a 22.30 hodin. Divadelníci volně během muzejní noci sehrají také několik etud.

vstup zdarma, více informací na www.msb-jablonec.cz

 

Reklama