Praha, 28. února 2011 – Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná přijímá přihlášky do druhého ročníku letní cirkusové školy pro děti nazvané Letní Letňák.

Loňský první ročník se velmi osvědčil – přihlásilo se nám mnoho zájemců, děti cirkusové dílny bavily a celáškola byla ukončena povedeným společným představením,“ říká Jiří Turek, ředitel festivalu Letní Letná.

Letní Letňák je určen pro děti od 6 do 15 let a proběhne v době festivalu od 21. srpna do 4. září každý den od 7:30 do 17:00 hodin.

Děti si vyzkouší například žonglování, jízdu na jednokolce, výrobu loutek a masek, malování, divadlo či chůzi na laně. Kdo se účastní Letního Letňáku více jak sedm dní, bude zapojen do společné přípravy dětského divadelního představení s prvky cirkusu, které se odehraje v závěru festivalu veřejnosti. Školu povede divadelnice a herečka Bela Schenková se svým divadelním šapitó a divadlem ANPU. Neváhejte, Letní Letňák má omezenou kapacitu.

Přihlášky a dotazy: email letnak@letniletna.cz nebo tel. č. +420 722 284 500. Patronem Letního Letňáku je Lipánek, partnerem Soco Combo. Více informací naleznete na www.letniletna.cz.

Festival Letní Letná nabídne letos již poosmé na tradičním místě mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou od 21. srpna do 4. září čtrnáctidenní maraton zahraničních hvězd nového cirkusu, tuzemských souborů, pohádek, aktivit pro děti a jejich rodiče, či prostě místo k odpočinku i zábavě. Festival pořádá Společnost Gaspard, o.s., za podpory Hlavního města Praha a Ministerstva kultury. Generální partner: Pražská plynárenská, a.s. Za podpory: Metrostav a další organizace a instituce.

Pokud máte zájem o další informace či fotografie, prosím kontaktujte:

Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ, tel.: 604 868 914, jiri.sedlak@artsmarketing.cz

Reklama