Putovní letní kulturní festival Hrady CZ se už tento pátek přesouvá na louky u hradu Švihov u Klatov. Hlavní hvězdou festivalu je letos kapela Kabát, která zde vystoupí v sobotu před půlnocí.

„Důvodů kývnout na tuto nabídku bylo více. Festival Hrady CZ jsme jednak ještě nikdy nejeli a chtěli jsme zkusit něco komornějšího,“ říká frontman kapely Kabát Pepa Vojtek a dodává: „Navíc, kdy máte možnost ve svém volnu poznat všechny tyto hrady? Nikdy, takže jsme spojili poznání, zábavu a ještě práci v jedno.“

kabat

V pátek se festivalový areál se dvěma pódii otevře v 16 hodin, první koncert vypukne již v půl šesté a fanoušci se mohou těšit na kapely a interprety Mandrage, Monkey Business, Pražský výběr nebo Xindla X či Rytmuse a Vladimira 518 ve speciálním společném setu sestaveném exkluzivně pro festival Hrady CZ. O sobotní hudební program se postarají například kapely No Name, Divokej Bill, Visací zámek či Mňága a Žďorp a další skupiny a interpreti.

svihov

Zdroj foto: tisková zpráva

Během léta bude festival dále putovat vždy v pátek a sobotu po českých a moravských hradech Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Permanentky na festival na Švihově lze ještě do dne před akcí zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Více informací na www.hradycz.cz, www.slovenske-hrady.sk  a www.facebook.com/slovenskehrady.

Reklama