Skotský skladatel Craig Armstrong, autor hudby k filmu Moulin Rouge!, bude speciálním hostem festivalu Film Music Prague 2017. V pátek 21. dubna uvede v rámci koncertu „A Story of Love“ hned několik světových premiér. Vůbec poprvé zazní v koncertním provedení skladby z historického dramatu Královna Alžběta: Zlatý věk a také z nového thrilleru Snowden.

V Paláci Žofín vystoupí orchestr Praga Sinfonietta a sbor Vox Pragae pod taktovkou renomované české dirigentky Miriam Němcové. Na programu jsou dále ukázky z Armstrongových známých filmů Láska nebeská, Romeo a Julie, Velký Gatsby a už zmíněného muzikálu Moulin Rouge!, za který dostal skladatel Grammy a Zlatý globus. Sólových pěveckých partů se ujmou Tereza Černochová a britská sopranistka Christina Johnston.

Craig Armstrong přijímá pozvání na festivaly jen výjimečně. Proto je pro nás čest, že do Prahy přijede. Čeští fanoušci mají ojedinělou příležitost potkat tohoto hollywoodského skladatele osobně. Připravujeme s ním panelovou diskuzi,“ dodal k programu umělecký ředitel festivalu Nikola Bojčev.

Více informací naleznete na webu festivalu: www.filmmusicprague.com

Craig armstrong

 

Reklama