Josh-hartnett-seznam.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Hartnett se na střední škole nejprve věnoval fotbalu. Po zranění nohy ovšem přešel k herectví, kdy se nejprve připojil k ochotnickým hercům v lokálních spolcích. Svého času se ovšem zajímal také o malířství. Jeho prvním celovečerním filmem byl horor Halloween: H20, kde si zahrál po boku Jamie Lee Curtis. Kariéra tohoto herce se nejprve strmě přibližovala vrcholu, a to zejména po filmech okolo roku 2000, mezi které patřil již zmíněný Pearl Harbor nebo Černý jestřáb sestřelen. Tehdy se stal teen idolem a potenciální budoucí megahvězdou. Pak ale nastal nečekaný útlum. Josh se totiž netoužil stát megahvězdou a zároveň odmítal role, kterým by se musel upsat na dlouhá léta.

Toužil po poměrně jednoduchém a relativně normálním životě. V roce 2021 si vzal svou dlouholetou partnerku a britskou herečku Tamsin Egerton, s níž má 3 děti.

Rok 2023 nám Joshe Hartnetta přinesl zpět na filmové plátno. Po boku Cilliana Murphyho, Emily Blunt, Matta Damona, Roberta Downey Jr. a Florence Pugh si zahrál v očekávaném filmu letošního roku Oppenheimer a vidět ho můžeme také ve třetí epizodě šesté řady Black Mirror, společně s Aaronem Paulem a Kate Mara.

Josh-2.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Zdroj info: screenrantwikipedia, čsfd

Reklama