622f0fb943a5acl.jpg
Foto se souhlasem Netflix, Nick Briggs

Zatímco v seriálu má Jonathan Bailey slabost pro krásné ženy, v reálném životě je gay. V rozhovoru pro GQ herec pohovořil o tlaku, který je ve filmovém a seriálovém průmyslu vyvíjen na skrývání skutečné sexuality herců a hereček. Když s herectvím začínal, jeho kamarádovi prý bylo řečeno: „Jsou dvě věci, které nechceme vědět. Jestli jsi alkoholik a jestli jsi gay.“

Někteří tvůrci se například domnívají, že homosexuální orientace může mužským hrdinům uškodit ve snaze udělat z nich idoly dívčích srdcí. Jonathan Bailey si tedy nějakou dobu myslel, že když je gay, nemůže si vybudovat úspěšnou kariéru.

V začátcích u filmu proto o své sexualitě nemluvil. Coming out udělal mezi dvacátými a třicátými narozeninami jen pro svou rodinu a blízké přátele. Postupem času ale dospěl do bodu, kdy mu začalo být líto, že se nevede s přítelem po ulici za ruku. V posledních letech už je tedy otevřenější. Chce tak inspirovat ostatní lidi s jinou než heterosexuální orientací, aby nezažívali pocity studu.

Ve druhé řadě seriálu nebudou samozřejmě chybět ani sexuální scény. Herec pro magazín Entertainment Weekly uvedl, že tentokrát budou více podané z pohledu žen. 

Zdroje: GQ, Usmagazine, Entertainment Weekly