„Vybírat si chlapa podle auta? Tak povrchní nejsem!“ Zhruba taková odpověď se dá předpokládat vpřípadě anket mezi ženami. Co když je ale průzkum anonymní a zúčastní se respondentky, které nemusí svůj názor vysvětlovat? Míra těch, pro které je dobré auto předpokladem úspěchu muže, a tedy i zvyšuje jeho atraktivitu, je výrazně vyšší.

Potvrdil to průzkum, který si nechala udělat jedna významná evropská automobilka vloňském roce. Žen, které přiznaly, že v souvislostis autem muž vjejich očích buď klesá, nebo stoupá, bylo 64 procent zesedmi tisícdotázaných zcelého kontinentu.

„Je ztoho poznat, že si umí vydělat na dobré auto, a tedy i postarat o mě.“
„Typ nebo barva ukazuje jeho osobnost.“

Taková vysvětlení vanketě padala.

Platí to i o českých ženách? I ony na věc koukají stejnou optikou jako více než polovina Evropanek. Na to nám odpověděla anketa mezi nimi.

Lucie Nováková
23 let, Sokolov
Na mateřské dovolené

Nezáleží přece na autě, ale na tom chlapovi. Kdyby to byl nějaký fešák a měl silné charisma, asi ho nepřehlédnu, i kdyby jezdil vtrabantu. Připouštím, že chlap vprorezlém autě není nijak působivý – stav jeho auta o něčem svědčí, ale vážně, auto není to, co prioritně sleduji.Kamila Vojtášková
28 let, Chodov
Kvalitářka

Nikdy jsem neposuzovala muže podle toho, v jakém jezdí autě...I když přiznávám, že například Audi přitahuje mojipozornost zaručeně.Takže pokud bych semělazamyslet nad nejméně přitažlivým" autem, zvolila bych nejspíš Škodu Favorit.Petra Bořutová
19 let, Karlovy Vary
Studentka

Že by auto bylo hlavní, to ne. Když ale odjíždím na nějakou párty sklukem v jeho dobrém autě, je to hned příjemnější. Navíc, když se mi líbí on, je mi sním dobře, a ktomu má ještě nějaké slušné přibližovadlo. Představa sporťáka nebo dobře vytuněnýho autíčka není k zahození.


Co k tomu říká redaktorka Ženy-in Dana Svobodová?
Možná se někomu bude zdát můj názor povrchní, ale nemůžu si pomoct. Chlap, který přijede votřískaném, orezlém, ale „normálním“ autě je mi rozhodně milejší, než když si to přifrčí vnové nablýskané nákupní tašce, tedy malém, takzvaně ženském autě typu Opel Corsa, Volkswagen Polo, nebo dokonce vpidiautě – nejmenší řady toyot, citroenů a peugeotů vyráběných vKolíně. To u mě okamžitě ztratí kredit. Nemá to sexappeal. Vůbec žádný. Trošku legrační je i opačný extrém. Když si malí chlapi kupují obrovské džípy a offroady. Ale to docela chápu, dodávají si tím sebevědomí.

Co vy, zaujal vás nějaký mužještě dřív, než úplně vystoupil z vozu?