Matt Bomer

cl.jpg
Foto: Shutterstock

K homosexuální orientaci se herec přihlásil v roce 2012. S partnerem Simonem Hallsem vychovávají tři děti. Herce můžete znát například jako superhrdinu z filmu Neporazitelný Superman a zahrál si také v populárním seriálu Chuck. Matt Bomer byl i přes svou orientaci jedním z hlavních favoritů na roli Christiana Greye v erotické sérii Padesát odstínů šedi, temnoty a svobody.

Jonathan Groff

profimedia-0648622731.jpg
Foto: Profimedia

Idolem ženských srdcí je navzdory své homosexualitě také šestatřicetiletý herec Jonathan Groff. Začínal u divadla a soustředil se hlavně na broadwayské muzikály, postupně ovšem pronikl i do světa seriálů a filmů. V sérii Mindhunter: Lovci myšlenek ztvárnil agenta FBI, který se zabývá studiem těch nejhorších sériových vrahů.

Wentworth Miller

shutterstock-772933549.jpg
Foto: Shutterstock

Před devíti lety šel s pravdou ven také herec, který je známý hlavně díky účinkování v seriálu Útěk z vězení. V roce 2020 idol mnoha žen a dívek oznámil, že končí s hráním heterosexuálních mužů. Během dospívání se kvůli své orientaci pokusil několikrát spáchat sebevraždu, nyní je velkým bojovníkem za práva gayů a leseb.

Ricky Martin

shutterstock-1554979436.jpg
Foto: Shutterstock (na fotce je Ricky Martin s manželem)

Dámy si mohou nechat zajít chuť i na portorického zpěváka. Dlouho se spekulovalo o tom, jak to ve skutečnosti má se svou orientací. Až v roce 2010 zpěvák veřejně oznámil, že je gay. V roce 2018 uzavřel manželství se svým partnerem a vychovávají spolu čtyři děti.

Neil Patrick Harris

shutterstock-665756608.jpg
Foto: Shutterstock

V seriálu Jak jsem poznal vaši matku nenechal herec Neil Patrick Harris v roli Barneyho Stinsona bez povšimnutí žádnou sukni. V reálném životě ovšem herec ženy neprohání. Je totiž gay. V roce 2014 uzavřel sňatek se svým dlouholetým partnerem Davidem Burtkou a mají spolu dvě děti.

Luke Evans

shutterstock-591779000.jpg
Foto: Shutterstock

Otevřený je s ohledem na svou orientaci i herec Luke Evans. Lidé, kteří ho potkávali v gay hospodách a barech, tomu prý nejdřív nemohli uvěřit. Dvaačtyřicetiletý herec nedávno prohlásil, že by se rád stal otcem, než bude příliš starý. Ve vztazích se mu ovšem zatím moc nedaří.  

Zdroje: Wikipedia, ČSFD, idnes, People, Instyle

Čtěte také: