Propocený chlap. Co je na něm tak sexy? Dráždí vás pohledy mužů, cítíte se nervózní – ale v koutku duše vás vzrušují? Feromony dělají divy!

 

Máte mít se svým idolem první rande, ale stále tápete. Nejste si jistá, jestli na něj zapůsobíte. Nevíte, jestli se hodně nalíčit, nebo spíš méně – co se mu asi líbí… Všechny obavy, které se týkají vzhledu, můžete pohřbít: Jsou tu lidské feromony!

O co jde?
Feromony jsou přírodní chemické látky, které člověk vylučuje v závislosti na svém emocionálním stavu skrz potní žlázy, zejména v podpaží, za ušními lalůčky, v okolí prsních bradavek a genitálií. Způsobují v opačném pohlaví podvědomou touhu a vzbuzují něžné city. Takže - když vidíte propoceného chlapa, tak si buď můžete říct, že je pěkné čuně, nebo, pokud bude vylučovat dostatek feromonů, že je to pořádný samec.

Každý člověk vylučuje různé množství feromonů. Záleží na mnoha věcech, zejména samozřejmě na emocích, ale také třeba na prostředí, ve kterém se pohybuje. Člověk z přetechnizovaného města je na tom s vylučováním feromonům hůře, než třeba lidé žijící někde v přírodě.

Zvířata si prostřednictví feromonů vysílají řadu signálů, sexuální nevyjímaje. Jeden příklad za všechny: Kanec v době páření vylučuje na samičku sliny obsahující feromony, ta okamžitě ztuhne v pářicí pozici.

Díky dostatečnému vylučování feromonů se vám může nejen zlepšit sexuální život, ale i vztahy v práci. Je to proto, že feromony vyvolávají (viz. výše) něžné city – pokud tedy budete v samonasertivním“ šéfovi vzbuzovat podvědomě něžné city, asi na vás nebude tak přísný jako na kolegy a kolegyně, kteří v něm tyto city nevzbuzují.

„Miláčku, ty dneska krásně voníš.“
Ženy vnímají čichem daleko více než muži. Přesto jsme byli všichni obdařeni smysly a čich je jedním z těch, který má nejpřímější vazbu do mozkového centra. Čichové vzruchy v člověku vyvolávají pocity – něco vám voní a něco zase ne. Často se hovoří o tom, že vhodnost partnera poznáte podle toho, jestli vám voní. To je právě důsledek feromonů.

SOUTĚŽ: Vyhrajte do konce března feromony!

Chcete, aby se váš syn líbil? Vyhrajte pro něj jeden z pěti gelů got2b, obsahující feromony. Do diskuze napište správnou odpověď a máte šanci!
Co jsou feromony?
a)
přírodní chemické látky
b) chemická syntetika

Jsem zoufalá – mám málo feromonů
Tak tohle je věc, kterou můžete klidně pustit z hlavy. Dnes je na trhu celá řada zejména kosmetických přípravků, které obsahují lidské feromony. Chcete-li být tedy na rande sexy, neuděláte chybu, když sáhnete po některém z nich. Je to možná trochu nefér taktika, ale když ho chcete získat, musí všechny předsudky stranou.

 

MUDr. Martin Holý, vedoucí lékař sexuologického oddělení Psychiatrické léčebny v Bohnicích

Jaký mají vliv feromony na lidské sexuální chování?
Je to předmětem současného výzkumu, ale většina pokusů naznačuje jednoznačnou provázanost mezi naším čichovým mozkem a sexuálním chováním, do čehož spadá i výběr partnera.
Na tomto výzkumu se významně podílejí i čeští vědci.

Přečtěte si:
Co je na ní tak sexy?
Co je na něm tak sexy?
Co je na nich tak sexy?

Používáte nějaký přípravek, který obsahuje feromony? A váš partner? Přijde vám to fér, vábit partnera za pomoci feromonů? A věříte vůbec, že feromony fungují?

 

 

Reklama